Čarodějné čtení

Aktuality Zprávy z redakce

Blíží se 30. duben a s ním jeden z našich oblíbených svátků – pálení čarodějnic. I když to není svátek oficiální, má u nás velkou, a hlavně dlouhou tradici. O filipojakubské noci u nás zapalovali ohně už staří Keltové, a to proto, aby je plameny ochránily od zla, očistily zem a přinesly lidem zdraví a úrodu. My doufáme, že vám letošní pálení čarodějnic přinese to samé, a tady pro vás máme tipy na knihy, které se k tomuhle svátku skvěle hodí.

U některých titulů mluví za vše už jejich název – třeba první díl série Dračí oči – Čarodějka, Příběh čarodějnictví oblíbeného Chrise Colfera, Dcera čarodějky dánské autorky Leny Kaaberbolové (mimochodem Dceru čarodějky si můžete užít i ve filmové podobě – navíc natáčené z velké části v České republice) nebo klasika všech klasik – Lev, čarodějnice a skříň.

Jiné naše knihy se zabývají přechodem do jiných světů (případně časů), což je téma, které se s jarními pohanskými svátky také úzce pojí. Užít si můžete četbu romantického standalonu Emma, faun a zapomenutá kniha (případně od stejné autorky už několikrát dotiskované Strážce příběhů), fantasy příběh Panovo znamení – Magická brána, román s prvky orientální mytologie Průvodkyně duší, duchařinu Strážkyně brány – Dědictví nebo třeba jeden z našich LitRPG titulů Hyperversum next – Brána času.

Opomenout samozřejmě nemůžeme ani zástup knih tematizujících slovanskou mytologii – ať už jde o Dceru zimy Vladimíry Šebové, Přízraky noci Kateřiny Ševčíkové, Noci běsů Kateřiny Šardické, Kosti Mraza Alžběty Bílkové nebo Světla nad močálem Lucie Ortegy. Mimochodem, k téhle vítězné knize 4. ročníku Hvězdy inkoustu vyjde už za měsíc volné pokračování (Tma pod srdcem) a těšit se můžete i na zbrusu novou slovanskou fantasy Legenda o Ladě debutující autorky Jany Švecové.

A co dál bychom vám doporučili ke čtení na konec dubna? Třeba naše novinky Světla nad Prahou a Pozlacené (ty doporučujeme všemi deseti), bestseller Zmizení Sáry Lindertové, trilogii Dům, ve kterém…, vikingskou fantasy Klan, sbírku pohádkově laděných příběhů z Grishaverse Trnitá řeč nebo Kaziměsty a Hvězdopravce, kteří vás na magii a snové prostředí naladí už svými úžasnými obálkami.

Ať už si vyberete kteroukoli z těchto knih, přejeme příjemné čtení!