Pozlacené


Namina Forna

Jsou to dívky, nebo démonky? Začátek strhující fantasy, která vám vyrazí dech.

Šestnáctiletá Deka žije ve strachu. Blíží se obřad krve – okamžik, který rozhodne o tom, zda ji přijmou za členku vesnice a ona konečně začne někam patřit. Její nepřirozená intuice, kterou se už teď liší od ostatních, její obavy jen posiluje. Když pak v den obřadu krvácí zlatě – barvou nečistoty – ví, že bude čelit následkům horším než smrt.

Potom ji ale navštíví záhadná žena s nabídkou: buď může zůstat ve vesnici a podřídit se svému osudu, nebo odejít a přidat se k alaki – armádě dívek stejných jako ona. Jsou téměř nesmrtelné, mají neobyčejné schopnosti a jako jediné mohou ochránit císaře a celé impérium před hrozbou, která se blíží.

Deka si je vědoma nebezpečí, touží však po přijetí, a tak na nabídku kývne. Ale už cestou do hlavního města začne zjišťovat, že nic není takové, jak to vypadá – ani ona samotná…

Více
399 Kč Doporučená cena
V prodeji

8 důvodů, proč si přečíst Pozlacené

8 důvodů, proč si přečíst Pozlacené

Minulý měsíc u nás vyšly Pozlacené – strhující YA fantasy ze světa, ve kterém rozhodně nechcete žít, pokud jste žena. A už vůbec ne, pokud jste žena, která krvácí zlatou krev. To totiž v tomhle světě znamená rozsudek smrti. A když se to nepovede, nebudete umírat jen jednou… Tahle knížka je sice místy drsná (i proto jsme v ní využili naše nové trigger warnings), ale o to víc vás zasáhne. A přesně o to v tomhle příběhu jde.

Více informací

Detailní informace

Počet stran 360
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 14.04.2022
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,436 kg
Jazyk čeština
Původní název The Gilded Ones (Deathless #1)
Původní jazyk angličtina
Překladatel Dana Chodilová
EAN 9788025356753
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Autor

Namina Forna

Namina Forna

Namina Forna se narodila v Sierra Leone, ale kvůli občanské válce v devadesátých letech emigrovala se svou rodinou do USA. Pracuje jako scenáristka a producentka v Los Angeles. Namina byla finalistkou soutěže NBC Universal Writers on the Verge, semifinalistkou soutěže festivalu Sundance Screenwriting Lab a umístila se mezi 50 nejlepšími v prestižní soutěži Nicholls Fellowships in Screenwriting.

Zobrazit profil autora