Naše HumbookTipy

Naše HumbookTipy
Aktuality

Jak poznáte kvalitní young adult knihu? Třeba tak, že vám ji kromě stovek anonymních čtenářů na Goodreads a několika vašich knihomolských kamarádů doporučí i někdo, koho sledujete na sítích a jehož názoru si ceníte. Právě tihle lidé tvoří jádro HumbookTeamu – party nadšených knihomolů, kteří těm nejlepším kouskům udělují ocenění HumbookTip.

Číst více

Kvíz: Margaret Rogersonová

Kvíz: Margaret Rogersonová
Aktuality Knižní novinky

Hlavním fragmentím hostem letošního HumbookFestu – jak už od určitě dobře víte – bude Margaret Rogersonová. Obě knihy téhle autorky, které už jsme vydali, byly vybrány jako HumbookTip. Pevně doufáme, že podobně úspěšná bude i novinka, kterou chystáme na příští měsíc – Magie havranů. Udělejte si náš kvíz a zjistěte, co všechno si z  Vespertiny a Kouzel rodu Thornů pamatujete. A třeba se na konci dočkáte příjemného překvapení.

Číst více

6 důvodů, proč si přečíst Poslední song

6 důvodů, proč si přečíst Poslední song
Aktuality Knižní novinky

Když jsme poprvé četli Poslední song, hned nám bylo jasné, že jeho autorku Nicole Böhm musíme získat do naší „stáje“. I když vydáváme spoustu young adult romantiky – namátkou za poslední rok Někdo jako ty, Polibky a croissanty, Dotkni se hvězd nebo třeba Lásku nespočítáš –, v rámci new adult romantických titulů, a zejména těch s potenciálem sérií, už tak velký výběr nemáme. Ptáte se, proč nás z těch desítek až stovek přečtených a posuzovaných knih tak zaujal právě první díl volné série „One Last…“? Tady je hned šest důvodů.

Číst více

EDIČNÍ PLÁN na podzim 2022

EDIČNÍ PLÁN na podzim 2022

Vlna veder, během kterých jsme nebyli schopní ničeho, už je konečně za námi a blíží se podzim - ideální čtecí období. Nevíme jak vám, ale nám se nejlíp čte v pohodlném křesle, pod chlupatou dekou, s hrnkem kouřící kávy nebo čaje (podle preferencí) a s příjemným šuměním deště za oknem.

Číst více

O knize Udržitelně zamilovaná

O knize Udržitelně zamilovaná
Aktuality Knižní novinky

V dubnu jsme vydali knížku, která je podle nás skvělé prázdninové čtení, a tak bychom vám ji teď rádi připomněli. Jmenuje se Udržitelně zamilovaná a svoje hlavní dvě témata – eko-život a teen romantiku – naznačuje už v názvu. Nabízí toho ale mnohem víc, a proto jsme se rozhodli stručně shrnout alespoň pár základních témat, která na vás při čtení téhle milé letní jednohubky čekají.

Číst více

TOP 5 – Sourozenci

TOP 5 – Sourozenci
Aktuality

Zdá se, že pokud jde o sourozence, funguje jednoduchá rovnice – kdo žádného nemá, chtěl by mít, kdo nějakého má, nejradši by ho vystřelil na měsíc. Tedy alespoň během dětství a puberty. Postupem času se ze sourozenců stávají spíš kamarádi a parťáci do života. Sourozenecké vztahy v knížkách nás moc baví, a tak jsme pro vás připravili seznam pěti nejlepších/nejzajímavějších/nejvtipnějších sourozeneckých dvojic a trojic.

Číst více

Zfilmované knihy

Zfilmované knihy
Aktuality

Je lepší kniha, nebo film? Tuhle otázku si lidé kladou nejspíš už od první zfilmované knižní předlohy. A i když my jsme (už vzhledem ke své profesi) spíš zastánci knižních verzí, každý z nás má minimálně jeden film, který považuje za stejně dobrý – ne-li lepší – než původní knihu.

Číst více

Praha v knihách

Praha v knihách
Aktuality

Taky tak milujete, když se v knize objeví místo, které znáte? My si to vždycky neskutečně užíváme. Ať už jde o řecký ostrov, na kterém jsme byli jako děti na dovolené, centrum Paříže, slovenské hory nebo anglický venkov (který vypadá snad všude stejně), vždycky máme hned dojem, jako bychom se tam vrátili.

Číst více

Léto s českými autory

Léto s českými autory
Aktuality

Máme velikou radost, že se v poslední době objevilo tolik talentovaných českých autorů a že můžeme vydávat stále více kvalitních tuzemských knih. Ať už se jedná o fantasy nebo contemporary romance, o debuty nebo nové knihy osvědčených autorů, o standalony nebo o série – na všechny české tituly, které u nás za poslední dva roky vyšly a které bychom vám tímto chtěli připomenout, jsme neskutečně pyšní. A budeme moc rádi, když si některé z nich vyberete za knižní společníky na letošní léto.

Číst více

Novinky k filmové Baladě o ptácích a hadech

Novinky k filmové Baladě o ptácích a hadech
Aktuality

Když jsme se před třemi lety dozvěděli, že Suzanne Collinsová chystá prequel k Hunger Games, byli jsme štěstím bez sebe. A ačkoli jsme měli velká očekávání, Balada o ptácích a hadech je stoprocentně naplnila. A proto nás neskutečně nadchlo, když jsme se dozvěděli, že i tenhle příběh z Panemu se dočká své filmové verze, která by měla mít světovou premiéru už 17. listopadu 2023!

Číst více