Léto s českými autory

Aktuality

Máme velikou radost, že se v poslední době objevilo tolik talentovaných českých autorů a že můžeme vydávat stále více kvalitních tuzemských knih. Ať už se jedná o fantasy nebo contemporary romance, o debuty nebo nové knihy osvědčených autorů, o standalony nebo o série – na všechny české tituly, které u nás za poslední dva roky vyšly a které bychom vám tímto chtěli připomenout, jsme neskutečně pyšní. A budeme moc rádi, když si některé z nich vyberete za knižní společníky na letošní léto.

Jasnou převahu v žánrech má v rámci českých knih fantasy. Těžko říct, jestli jsou příběhy z vymyšlených světů našim autorům bližší, nebo jestli se prostě v tomhle žánru cítí „pevnější v kramflecích“, ale na jednu českou YA contemporary knihu vydáme v průměru dva fantasy romány. Jen letos u nás vyšel Leviar – Králova mlha (první díl skvělé fantasy série pro milovníky klasických příběhů ve stylu Hobita a Pána prstenů), Tma pod srdcem (volné pokračování skvělých Světel nad močálem, vítězného rukopisu 4. ročníku Hvězdy inkoustu), Legenda o Ladě (nejnovější přírůstek do naší sbírky slovanské mytologie) a Sedmé nebe – Nebeská řeka (příběh o temnotě, strážných andělech, ale hlavně o lásce).

Tyto čtyři novinky se tak přiřadily k zástupu skvělých fantasy, které jsme vydali loni a předloni a ke kterým patří třeba Dcera zimy (úžasný příběh sester Vesny a Morany), Kosti Mraza (mrazivá fantasy od vítězky 1. ročníku Hvězdy inkoustu), Život je šlehané hruškové pyré (alegorický příběh tak nabitý nádhernými myšlenkami, že na jejich vyznačení spotřebujete celé balení lepíků), Průvodkyně duší (román o smrti, poslání, lásce k rodině a zodpovědnosti vůči ostatním i sobě), Přízraky noci (akční fantasy pro čtenáře Šesti vran), Hvězdopravec (nový originální příběh od autora Kaziměstů), Dcera ztracených bohů (fantasy z antického světa, která získala ocenění HumbookStart 2020), Noci běsů (mysteriózní thriller, který se nám podařilo prodat i do USA, kde si ho američtí čtenáři zamilovali), Futurum (postapokalyptický příběh z Prahy 2120) nebo kompletní reedice úspěšné trilogie Dračí oči.

K nejzajímavějším contemporary knihám, které jsme za poslední měsíce vydali, patří rozhodně Moje cesta do fantazie (feel good román pro všechny milovníky anime), Záchytný bod (new adult příběh o hledání vlastního místa ve světě a smíření se s těžkostmi dospělosti), Namazaným dolů (román se stejným tématem, ale o dost humornějším laděním), Starosti z radosti (vtipné prázdninové čtení o – teď už vážně dospělé – Anežce a její stále stejně bláznivé jízdě životem), Uteč! (trochu jiná jízda životem – tentokrát po východním pobřeží USA za zády drsného motorkáře), Zatracená láska (druhý díl trilogie o problematické lásce studentky Anny a rebela Maddoxe) a Vůně citrónu (krásný příběh o lásce dvou dívek, které to neměly v životě snadné). Mimochodem, už na podzim chystáme pokračování posledně jmenované knihy, s názvem Vůně inkoustu, kde se dozvíte, jak to bylo se Sam a Alison dál. A to rozhodně není jediná česká kniha, kterou připravujeme. Takže se těšte – před Humbookem na vás čeká další várka českých novinek 😉.

Přejeme pohodové léto s českými autory!