Mariana Zapata


Mariana Zapata je bestsellerovou autorkou New York Times a USA Today a v roce 2016 dosáhla sedmého místa na žebříčku nejprodávanějších autorů na Amazonu. Její knížky jsou plné romantiky, ale také ostrého humoru a silných slov. Své první literární pokusy spáchala už v dětství a na internetu dodnes někde existuje stránka s její boy band fanfiction. Mariana žije v malém městečku jménem Pagosa Springs v Coloradu se svým manželem a nejlepším přítelem Chrisem Letchfordem a jejich dvěma dogami, Dorianem a Kaiserem. Když nepředstírá, že píše, čte si sci-fi, steam punk nebo historické romance. 

Související akce a aktuality:

Ruby a Aaron

Ruby a Aaron
O tom, že Mariana Zapata umí psát perfektní slow burn romantiku, jsme se přesvědčili už v jejích předchozích románech. Stejně jako o tom, že jí vytvořené páry jsou pro sebe jako stvořené – jen jim většinou trvá dost dlouho, než si to uvědomí. Ať už jde o Sal a Kultiho, Gaby a Sašu, Jasmine a Ivana nebo Vanessu a Aidena, tihle všichni začínali vzájemnou antipatií, než si uvědomili, že k sobě patří. Ruby a Aaron jsou v téhle společnosti trochu výjimka – ale o to víc si vývoj jejich vztahu užíváme.

Proč milujeme Marianu Zapatu

Proč milujeme Marianu Zapatu
Mariana Zapata patří k nejoblíbenějším autorkám new adult romantiky nejen ve svých rodných Spojených státech, ale i u nás. A jelikož je zároveň jednou z autorek nejplodnějších, máme stále co vydávat. Tento týden u nás vychází už její čtvrtá kniha – Srdcem proti zdi – a máme pro vás skvělou zprávu. V roce 2023 se můžete těšit hned na dvě její knihy v českém překladu!