Adéla Rosípalová


Adéla Rosípalová příběhy tvoří prakticky bez ustání už od doby, co udržela tužku v ruce. Pochází z Mohelnice, v současnosti studuje českou a anglickou filologii na Univerzitě Palackého v Olomouci a vášeň pro oba jazyky úročí i jako lektorka. Láska ke knihám ji přivedla i do knižní blogosféry, v níž se pohybuje od roku 2013. A pokud zrovna nečte ani nepíše, pravděpodobně se dívá na animáky, sedí u klavíru nebo cestuje po krásách Česka.

Související akce a aktuality:

Přichází Lásky čas

Přichází Lásky čas
Blíží se květen, měsíc zamilovaných, a proto jsme si pro vás připravili dvě skvělé romantické novinky. Můžete se těšit nejen na další příběh z pera Mariany Zapaty (Stačí si počkat), který vyjde na začátku května, ale už tento týden se na pultech knihkupectví objeví jiná třešnička na dortu plném romantiky – Lásky čas.

Rozhovor s  Adélou Rosípalovou, autorkou Zlomků nekonečna

Rozhovor s  Adélou Rosípalovou, autorkou Zlomků nekonečna
Milujeme jinak, když každý den může být poslední? Přesně tuhle otázku si kladou nejen hrdinové debutového románu Adély Rosípalové, ale i autorka sama. Kam chodí na svoje nápady? Jak vznikaly Zlomky nekonečna? A jaké jsou Adéliny literární vzory? To a mnohem víc se dozvíte v rozhovoru, který jsme spolu na dálku vedli. Tak si užijte čtení.