Kdo nás bude reprezentovat na HumbookFestu 2022

Aktuality Zprávy z redakce

Letošní ročník HumbookFestu už je skoro za dveřmi (nebo minimálně na konci velmi krátké chodby) a my už se nemůžeme dočkat, až vás 26. listopadu všechny uvidíme v 02 Universu. Prostory budou sice nové, ale jinak čekejte vše při starém – skvělou atmosféru, báječné hosty, vtipné moderátory a spoustu zábavy po celý den. A na koho z našich autorů se můžete těšit?

O tom, že jedním ze dvou hlavních zahraničních hostů bude Margaret Rogersonová, autorka Kouzel rodu Thornů, Vespertiny a Magie havranů (která u nás vyšla před měsícem), už určitě víte. Beseda s ní je naplánovaná na hlavní stagi od 12:45 do 13:45. Spoustu našich autorů ale potkáte i na druhé, autorské stagi. Jako první se představí Lucie Auzká (Dotkni se hvězd) a Michaela Dopitová (Křídla vážky) v diskuzi na téma Jak psát lásku, sex a něžnosti.

Adéla Rosípalová (Zlomky nekonečna) a Sam Xabyssus (Vůně citrónu, Vůně inkoustu) budou mluvit o Umění v duhovém spektru. Alžběta Bílková (Z kouře a kamene, Kosti mraza) a Kristina Hlaváčková (trilogie Dračí oči) se vám svěří s tím, jak pracují s kritikou na sociálních sítí a co si z ní berou. Besedu s názvem Negativní recenze aneb z Databáze knih na terapii moderuje další naše autorka, Kateřina Šardická (Zmizení Sáry Lindertové, Noci běsů). Lucie Ortega (Světla nad močálem, Tma pod srdcem) se pro změnu zapojí do besedy O démonech, co se neskrývají pod postelí, ale v hlavě, a Aleš Diviš (Leviar – Králova mlha) v poslední besedě čtenářům poradí, jak psát akční scény. 

Na HumbookFestu ale můžete potkat i Martina Bečana (Kaziměsti, Hvězdopravec), a to při kreativním programu Dračák, role-play, storytelling, kterého se zúčastní i Bětka Bílková. Kreativní stage bude hostit i Grandiózní Extra Epický Kvíz (GEEK), ve kterém se spolu utkají Katka Šardická s Bětkou Bílkovou (naše dvě asi nejvytíženější autorky, pokud jde o účinkování na HumbookFestu), a celé jim to odmoderuje Ola alias Nofreeusernames. A jestli si chcete poslechnout zajímavosti ze světa YA literatury a tipy na to, co můžete očekávat příští rok, zajděte na besedu YA výhledy s naším redaktorem Vojtou Záleským. 

Zkrátka a jednoduše, program je opět maximálně nabitý a pokrývá všechny žánry, od fantasy až po současnou romantiku. Tady si můžete prohlédnout detailní program na celý den. Na kterou besedu se nejvíc těšíte vy? A bude tenhle HumbookFest váš první, nebo už patříte mezi „štamgasty“?