Vespertina – Temná kněžka


Margaret Rogersonová

Atmosférická fantasy od autorky bestselleru Kouzla rodu Thornů

Artemisia se chce stát Šedou sestrou, členkou řádu, který se stará o klidný přechod duší zemřelých na onen svět. S mrtvými tráví čas raději než s živými, kteří si za jejími zády šuškají o jejích zjizvených rukou a pohnuté minulosti.

Když klášter přepadnou vojáci, rozhodne se Artemisia vyvolat na jeho ochranu prastarého ducha spjatého se svatou relikvií, která je zde uložena. Je to však přízrak, nevyzpytatelná bytost, která ji může posednout, jakmile přestane být ostražitá.

Na pokraji svých sil se brzy ocitá na prahu smrti. Pokud chce zůstat mezi živými, potřebuje pomoc vespertiny – kněžky znalé v umění ovládat relikvie. Kde ji však najít, netuší. Proto se obrátí s prosbou o pomoc na toho nejpovolanějšího – přízrak samotný.

Pouto mezi nimi roste a prastaré zlo začne vyplouvat na povrch. Dokáže mu Artemisia čelit? Zradí všechno, čemu dosud věřila, nebo to bude přízrak, kdo zradí ji?

Temná fantasy od autorky bestselleru Kouzla rodu Thornů.

Více
469 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Žánr YA fantasy
Počet stran 344
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 26.05.2022
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,574 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 1
Řady Vespertina
Původní název Vespertine
Původní jazyk angličtina
Překladatel Zdík Dušek
EAN 9788025358009
Věk od 14
Edice HumbookTip
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

Databazeknih.cz - Vespertina – Temná kněžka


...„Pokud máte ve fantasy knihách rádi akci, zajímavé postavy, sarkasmus a originální magické prvky, pak je pro vás Vespertina jako stvořená.“...

Databazeknih.cz - Vespertina


...Myslím si, že Temná kněžka je po dlouhé době opravdu originální fantasy, kterou si určitě musíte přečíst, hlavně pokud už vás trochu omrzely všechny ty YA klišé.“...

Autor

Margaret Rogersonová

Margaret Rogersonová

Když nepíše, věnuje se malování, čtení, hraní her, vaření pudinků nebo se prochází po lese a hledá žáby a houby. Ráda sbírá šály a dívá se na víc dokumentárních filmů, než je – podle některých – ve společnosti přijatelné. Žije v Cincinnati ve státě Ohio a jednoho dne by se chtěla přestěhovat ke strašidelnému lesu. Má ráda vše, co je zvláštní a podivné.

Zobrazit profil autora