Naši autoři na HumbookFestu 2021

Aktuality Zprávy z redakce

Letošní HumbookFest pro nás bude opravdu velká událost, protože kam se v Kongresovém centru podíváte, tam narazíte na „fragmentího“ autora. O tom, že hlavní hvězdou festivalu bude úžasná Lin Rina, autorka Kronik prachu, už jsme vás informovali. Teď nastal čas představit další – tentokrát české – účinkující.

Alžběta Bílková – historicky první vítězka naší literární soutěže Hvězda inkoustu nás o kvalitě svého psaní přesvědčila už vítězným rukopisem Z kouře a kamene. Na další knihu z pera téhle milovnice seriálů, pečení a keramiky jsme si museli chvíli počkat, ale teď už naši redakční knihovnu zdobí i její druhá kniha, Kosti Mraza. Když budeme mít štěstí, třeba nám Bětka v sobotu prozradí, čím naše police zkrášlí příště.

Martin Bečan – nejspíš největší psavec z naší „stáje“. Tenhle vystudovaný novinář si na živobytí vydělává v PR agentuře, takže psaní je jeho denním chlebem. I na jeho knihách (Kaziměsti a Hvězdopravec) je vidět, jak mistrně ovládá český jazyk a jak rád si s ním hraje. Na HumbookFestu bude uvádět besedu Kluci ve světě knih, takže pokud vás mladí čeští autoři zajímají, určitě se zajděte podívat.

Lucie Ortega – hostem letošního HumbookFestu bude i zatím poslední vítězka Hvězdy inkoustu, Lucie Ortega. Její kniha Světla nad močálem úžasně kombinuje prvky slovanské mytologie s reálnými problémy dívek a žen 21. století a je plná myšlenek, které se vás hluboce dotknou. Pokud budete chtít tuhle talentovanou autorku vidět, zajděte do hlavního sálu na besedu V mlhách slovanské mytologie.

Tess M. Puffrová – knihu této mladé autorky s naším logem byste zatím hledali marně. Loni ale uspěla na platformě Pointa, přes kterou se jí podařilo vydat svou prvotinu Zatracená láska, první díl plánované trilogie (kterou už má mimochodem celou napsanou). Pokud máte rádi příběhy ve stylu série After, těšte se na druhý díl – Zlomená láska –, který vyjde už pod hlavičkou Fragment na začátku roku.

Kateřina Šardická – Katku určitě netřeba dlouze představovat. Její prvotina Zmizení Sáry Lindertové (mimochodem další vítězný rukopis Hvězdy rukopisu) vyhrála předloni v anketě Kniha roku nejen první místo v kategorii Young Adult, ale Katka byla vyhlášena i jako objev roku. Pouhý rok a půl po vydání svého debutu u nás Katka vydala další knihu – Noci běsů. A co si pro nás chystá do třetice? Třeba nám to prozradí na jedné z besed, kterých se bude účastnit.

Vladimíra Šebová – Vlaďka je sice Slovenka, ale u nás v redakci považujeme slovenské autory spíš za naše než za zahraniční. Obzvlášť když žijí a tvoří v Praze, tak jako Vlaďka. Tahle autorka s neskutečným talentem pro vyprávění a tvorbu nových světů se na Slovensku dostala do žebříčku nejprodávanějších knih už se svou trilogií Insomnia, teď trhá rekordy prodejů i její novinka Dcéra zimy. Česká verze této knihy vychází tento týden, takže si ji určitě nenechte ujít.

Sam Xabyssus – pokud vás víc než fantasy světy zajímají moderní hrdinové, contemporary příběhy a LGBTQ+ témata, nepropásněte hned první Humbook besedu Budoucnost Současnost je queer, jejímž hostem bude i Sam. Svoje životní postřehy tahle sympatická autorka přetváří do básní, které publikuje na svém Instagramu. Básnickou sbírku jsme jí sice nevydali, ale zato jsme vydali její román Vůně citrónu. Jestli si chcete přečíst krásný příběh o lásce a o životě, doporučujeme všemi deseti.