Proč se říká… ? Bojovat s větrnými mlýny… a další oblíbená úsloví | Albatros media

Proč se říká… ? Bojovat s větrnými mlýny… a další oblíbená úsloví


Petr Kostka

i Připravujeme

Které události či společenské jevy české i světové historie inspirují již stovky generací natolik, že stále zůstávají součástí našeho jazyka?

Které události či společenské jevy české i světové historie inspirují již stovky generací natolik, že stále zůstávají součástí našeho jazyka? Určitě, čas od času, zaslechnete někoho říci: „nevstoupíš dvakrát do téže řeky" nebo „byl to husarský kousek". Možná přesně nevíte, co tato přirovnání znamenají a odkud se vzala. Srozumitelnou odpověď, napsanou tak, aby jí porozuměly děti, najdete v této knize. Vybrali jsme dvacet jedna běžně užívaných úsloví, která mají svůj původ v českých, ale i světových dějinách. Seznamte se s nimi a až zaslechnete někoho říkat, „máš u mě vroubek", budete už vždycky vědět, co tím myslí...
Více
249 Kč Doporučená cena
Vychází 05.05.2020

Detailní informace

Počet stran 72
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 07.05.2020
Formát 197x234 mm
Jazyk čeština
Ilustrátor Josef Pospíchal
Číslo dílu 4
EAN 9788025346198
Věk od 9
Typ Kniha

Autor

Petr Kostka

Petr Kostka

Vystudoval filozofii a historii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po studiích pracoval jako redaktor v nakladatelství Mladá fronta a přispíval do řady časopisů. Po roce 1989 řídil zahraniční rubriku České televize, vedl ranní vysílání Dobré jitro s ČT a později působil jako tiskový mluvčí TV NOVA. V roce 2003 přešel jako tiskový mluvčí do Senátu Parlamentu ČR, kde v roli poradce pracuje dodnes. Má tři děti a čtyři vnoučata. Jeho zájem o biblistiku a historii jej přivedl k psaní naučných knížek pro děti.

Zobrazit profil autora

Albatros Media newsletter

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.