Český rok | Albatros media

Český rok


Pavlína Pitrová

Jestlipak víte, čím si Škaredá středa vysloužila své nelichotivé jméno?

Víte, kde mají své kořeny české a moravské lidové zvyky, rituály a tradice, které nás provázely či provázejí celým rokem, a které mezi dny běžnými vystupují do popředí jako dny výjimečné a sváteční? Pokud se to chcete dozvědět, sáhněte po této knize. Jak se slavil masopust? Kdy se vynášela Morena? Čím si Škaredá středa vysloužila své nelichotivé jméno? Jak probíhá jízda králů? Původ a význam těchto a další známých, i méně známých tradic, je vyprávěn srozumitelně a hravou formou, takže mu snadno porozumí i malé děti. Nechybí jednoduché návody na výrobu tradičních předmětů nebo lidová říkadla.
Více
199 Kč Doporučená cena
V prodeji

Velikonoce se blíží

Velikonoce se blíží
| Zprávy z redakce

Dočkali jsme se! Jaro už je opravdu tady a dává o sobě vědět. Sluníčko vytahuje ze země sněženky a svléká nás ze zimních bund, šál a čepic. Jaro je krásné samo o sobě, ale přináší i příjemné zastavení v podobě Velikonoc.

Více informací

Detailní informace

Počet stran 68
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 14.03.2016
Formát 197x234 mm
Hmotnost 0,421 kg
Jazyk čeština
EAN 9788025327098
Věk od 9
Typ Kniha

Albatros Media newsletter

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.