Jennifer L. Armentroutová


Jednička v žebříčku New York Times a mezinárodně nejlépe prodávaná autorka žije v Shepherdstownu v Západní Virginii. Když není Jennifer hluboce zabraná do psaní, ráda čte, sleduje opravdu špatné filmy o zombících a předstírá, že píše. O dráze spisovatelky začala snít v hodinách algebry, během nichž většinou psala krátké povídky… což vysvětluje její žalostné známky z matematiky. Jennifer píše knihy pro mladé dospělé, v nichž se věnuje nadpřirozenu, science fiction, fantasy i současným tématům. Mimořádně úspěšná je její sága Z krve a popela a navazující řada Žár těla a ohně. Jako J. Lynn vydala romantickou sérii Počkám na tebe. Lásku a erotiku spojuje také její trilogie o bratrech Gambleových zahrnující knihy Svědek v pokušení, Hráč v pokušení a Ochránce v pokušení.

Související akce a aktuality:

5 důvodů, proč si přečíst Duši krve a popela

5 důvodů, proč si přečíst Duši krve a popela
Jennifer L. Armentroutová po úspěchu prvních dílů série Z krve a popela rozhodně nezahálí a bleskovou rychlostí nás zásobuje dalšími kapitolami příběhu Poppy a Casteela. Nejnovější přírůstek, který u nás vyšel v půlce června, nese název Duše krve a popela a jde o převyprávění prvního dílu z pohledu Case/Hawkea. Proč byste si měli tuhle knihu přečíst, i když se dějově překrývá se začátkem série? Tady je hned pět důvodů!

Citáty ze Světla v plameni

Citáty ze Světla v plameni
Dlouze se rozepisovat o Jennifer L. Armentroutové a obsahu její další knihy by podle nás bylo ztrátou času, a tak jsme místo opisování anotace a vyzdvihování autorčiných spisovatelských schopností připravili malou ochutnávku těch nejzajímavějších citátů.

Jennifer L. Armentroutová a její série

Jennifer L. Armentroutová a její série
Jennifer L. Armentroutová nám udělala velikou radost, když minulý pátek ve finále HumbookAwards proměnila ve vítězství svou nominaci v kategorii Nejlepší fantasy nebo sci-fi kniha roku, a to s titulem Království těla a ohně, druhým dílem série Z krve a popela. Společně se třetím dílem se tahle knížka navíc dostala i do finálové šestice v kategorii Nejlepší romantická linka a zmíněný třetí díl, Koruna z kostí a zlata, se mezi nejlepších šest probojoval i v kategorii Nejhezčí obálka. A jelikož Jennifer píše jako o život (a my jako o život pracujeme na českých vydáních), máme takové tušení, že podobný úspěch bychom mohli zaznamenat i příští rok.