Ze zákulisí Fragmentu 2 | Albatros media

Ze zákulisí Fragmentu 2

• Aktuality Knižní novinky

Milí fragmentí čtenáři, určitě už se těšíte na Ježíška a na to, jaké knižní dárky vám letos pod nadělí pod stromeček. A co vám příští rok na jaře nadělíme my? To se dozvíte v následujícím článku 😉

Hned dvě skvělé zprávy máme pro čtenáře middle grade sérií. A začneme tím, na co se nás ptáte nejvíc: Aleou – dívkou moře. Během podzimu jsme konečně dostali do rukou text 5. dílu (který u nás vyjde pod názvem Poselství deště) a ilustrátorka i překladatelka se činí, co můžou, abyste ho dostali do rukou v květnu/červnu tohoto roku. V tu samou dobu vyjde i první díl nové série oblíbeného Chrise Colfera – Příběh magie. A jak známe Chrise, je opravdu na co se těšit.

Na jaře ale rozhodně nezanedbáváme ani naše young adult příznivce. Pro ty jsme si nachystali dvě úžasné fantasy a taky trochu toho contemporary dramatu střiženého lehkou romantikou. Ve Čtyřech mrtvých královnách se potká Keralie, schopná zlodějka a lhářka, s Varinem, svým pravým protikladem, a společnými silami musí odhalit vraha čtyř královen a zároveň se přitom od něj nenechat zabít. Na začátku dubna vyjde i druhý díl duologie Everless, tentokrát s podtitulem Panství zášti a lásky, ve kterém se uzavře příběh Jules Emberové. Co říkáte na obálku téhle knížky? Líbí se vám stejně jako první díl? Jestliže si chcete trochu odpočinout od fantasy a zajímá vás reálný svět a životní osudy lidí, kteří bojují s následky svých (špatných) rozhodnutí, nenechte si ujít Jeden rok bez tebe. I když je tahle knížka literárním debutem, je naprosto promyšlená, propracovaná a zaručeně vám vžene slzy do očí.

 

A když už mluvíme o debutech, v průběhu dubna a května vydáme také nové knihy od dvou autorek, které u nás právě v uplynulém roce úspěšně debutovaly. Na Svět knihy tak pro vás chystáme nejen Starosti z radosti, novinku od Aleny Blanářové, autorky úspěšných Slz od smíchu, ale i Město zrady – pokračování Města duší od Martiny Čekalové, ve kterém se uzavře příběh Raven a celého Soulcity. A ještě jedna novinka se objeví na Světě knihy – Futurum, vítězný rukopis loňské Hvězdy inkoustu. Práce na obálce právě finišujeme, takže se na ni můžete těšit v našem příštím Ze zákulisí Fragmentu. Ale abychom vám neochudili o nějakou to obálku na závěr, máme tu pro vás novou Marianu Zapatu. Rytmus, já & Malychin se odehrává v prostředí hudební branže a musíme říct, že zejména ženská část naší redakce tuto obálku přijala s velkým povděkem :D

 

 

Albatros Media newsletter

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.