Léto mezi řádky


Alena Štraubová

Příběhy nepíše život, ale my sami! Queer romance na vlně léta.

Denis přistoupil na plán své přítelkyně Vendy a odjel s ní na celé léto do Španělska pracovat jako animátor. Není to jeho styl – kdyby bylo na něm, zůstal by doma a proležel celé prázdniny v knížkách. Pak ale potká Vincenta a začne prožívat vlastní strhující příběh, jehož děj překvapí i jej samého.

Vincent je chytrý, vtipný, sebevědomý a přitažlivý, což drtivá většina jeho okolí oceňuje. Denise ale vytáčí už od první chvíle, kdy mu z talíře ukradne hranolek. Vincentova nespoutanost a přímočarost ho rozčiluje a fascinuje zároveň. Být v blízkosti bohéma, který hltá život, rozdává úsměvy a zároveň vyslovuje těžké životní pravdy, pro něj znamená vystoupení z komfortní zóny. Boj s vlastními pocity užírá Denise zevnitř, poprvé ale vnímá, že je opravdu naživu. Vidí všechny barvy, slyší každý nádech a cítí. Doopravdy cítí.

Více
349 Kč Doporučená cena
V prodeji

MAKING OF 5: Léto mezi řádky

MAKING OF 5: Léto mezi řádky

Práce na obálce Léta mezi řádky byla poměrně specifická a zároveň to pro nás byla značná výzva – pracovali jsme totiž se zahraniční ilustrátorkou Venessou Kelley, kterou si navíc vybrala sama autorka. Podobné „experimenty“ můžou skončit buď velkým průšvihem, nebo něčím úžasným. Určitě si dovedete představit naše nadšení, když nastal právě druhý případ 😀. A dnes vás vezmeme do zákulisí přípravy téhle krásné letní obálky.

Více informací

Rozhovor s Alenou Štraubovou, autorkou Léta mezi řádky

Rozhovor s Alenou Štraubovou, autorkou Léta mezi řádky

Neuspěli jste v letošní Hvězdě inkoustu? Nevěšte hlavu, i tak vám u nás může vyjít kniha. Třeba jako Aleně Štraubové, autorce knihy Léto mezi řádky. O tom, proč se její rukopis neumístil v předloňské Hvězdě inkoustu na stupních vítězů, ale i o mnoha dalších zajímavostech a postřezích ze života téhle talentované mladé autorky se dočtete v následujícím rozhovoru.

Více informací

Detailní informace

Počet stran 232
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 04.05.2023
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,29 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Venessa Kelley
EAN 9788025362471
Věk od 14
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Recenze

Databazeknih.cz - Léto mezi řádky


...„Českých queer knih v tom našem malém rybníčku českého knižního trhu nemáme zase tolik. I proto jsem ráda, že když už nějaké vyjdou, jsou to opravdu kvalitní kousky, které se lehce vyrovnají překladům ze zahraničí. Léto mezi řádky takovou knížkou rozhodně je a už jen proto si vaši pozornost více než zaslouží.“..

Databazeknih.cz - Léto mezi řádky


...„Příběh byl velice krásný a poutavý. Četl se prostě sám a já se ho nemohla nabažit. Přála bych si, aby nikdy neskončil. Autorka píše krásně a poutavě. Rozhodně má úžasný smysl pro humor, který je pro mě v knize důležitý.“...

Autor

Alena Štraubová

Alena Štraubová

Alena Štraubová literaturu milovala už odmalička. Nejprve jen jako čtenář, později i jako tvůrkyně. Literatura se promítá do každého aspektu jejího života, proto se ji spolu s českým jazykem rozhodla studovat na Pedagogické fakultě UK v Praze. Momentálně své knižní nadšení předává i svým studentům jakožto učitelka českého jazyka a literatury na střední škole.

Zobrazit profil autora