Hra temné čarodějky – Bitva začíná


Natalija Matolinec

Nová Hra se blíží. Bude příštích sto let vládnout světlo, nebo temnota?

Temná čarodějka Varta Tarnovecká dosud vedla poklidný život. Pracovala v kavárně ve Lvově, scházela se s přáteli alchymisty, mágy a vědmami a čas od času se pustila do křížku s místními světluškami – světlými alchymisty, kouzelníky a léčiteli.

Vše se změnilo, když do města přijeli sudí ze Středoevropského konglomerátu, aby zahájili Hru – souboj mezi temnotou a světlem, jehož vítěz se na příštích sto let ujme moci.

Varta se do klání zapojit nechtěla. Osud jí však zavede do cesty tajemného cizince, a všechno se změní. Může dívka drzému a ironickému mágovi věřit? Chce jí opravdu pomoc, nebo sleduje jenom vlastní cíle?

Více
369 Kč Doporučená cena
V prodeji

Rozhovor s autorkou Hry temné čarodějky

Rozhovor s autorkou Hry temné čarodějky

Hra temné čarodějky je jedna z knih, ve kterých hraje vedlejší roli Praha (mnohem větší pak bude hrát ve druhém dílu). Proč právě Praha? Co se na ní autorce Nataliji Matolinec tak líbí? Na jaká další města se můžete v její plánované trilogii těšit? Co je podle autorky největším zlodějem energie? A je něco, čeho se ona sama opravdu bojí? To a mnohem víc se dozvíte v následujícím článku.

Více informací

Detailní informace

Žánr YA fantasy
Počet stran 256
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 11.05.2023
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,459 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Anya Surgan
Původní název Varta u gri
Původní jazyk ukrajinšťina
Překladatel Xenie Sedláková
EAN 9788025362686
Věk od 14
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor

Natalija Matolinec

Natalija Matolinec

Natalija Matolinec je spisovatelka fantasy z ukrajinského Lvova. Své příběhy píše při pití kávy, zbožňuje secesi a Belle Époque a ráda se učí cizí jazyky. Její největší inspirací je cestování. Navštívila 20 zemí, což mělo velký vliv na její knihy, zejména na sérii urban fantasy. Je oceňovanou autorkou knih pro young adult a new adult čtenáře: urban fantasy trilogie Hra temné čarodějky inspirované evropskými městy a jejich legendami; historické fantasy z francouzského prostředí Keramická srdce; mytologické Hessy a Akademie Amaterasu, na které navazuje duologie Všechny moje klíče a Gaia. Jako spisovatelka fantasy debutovala v roce 2018. Získala cenu „Coronation of the Word”, Debut roku 2018 a Nejlepší série roku 2021 od portálu BaraBooka. Její knihy a povídky jsou překládány do několika evropských jazyků.

Zobrazit profil autora