Svět knihy a vítězka Hvězdy inkoustu

Aktuality Zprávy z redakce

Zdá se, že letos se svět konečně vrátil do normálu (alespoň co se covidu týká), takže se mohl konat 27. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy. A dokonce i v našem oblíbeném předprázdninovém termínu. Sluníčko, káva, zmrzlina, ale hlavně – knihy, kam se podíváš! Co víc si knihomol může přát?

Nevíme, jak vy, ale my jsme si letos Svět knihy užili na maximum. Nejen stánky (ať už s knihami, nebo s občerstvením), ale i výstavy, workshopy, přednášky, čestného hosta Itálii… zkrátka všechno. Ale úplně nejvíc jsme si užili sobotní HumbookStage a vyhlášení vítěze (respektive vítězky) loňské Hvězdy inkoustu. Tou se stala Kristýna Dostálová se svým rukopisem Souboj princů. A my se už nemůžeme dočkat, až ho přidáme do naší stále se rozrůstající sbírky „royal fantasy“ titulů. Pokud i vy chcete zazářit jako Hvězdy inkoustu, tak rádi připomínáme, že letošním tématem je Příběh ze střední školy. Na sepsání a zaslání rukopisu máte čas až do 10. ledna 2023. 

Stejně úžasným zážitkem pro nás byly i dřívější besedy našich autorů – Tess M. Puffrové, Lenky Poláčkové, Lucie Ortegy, Kateřiny Ševčíkové nebo Jany Švecové – na které jsme neskutečně hrdí. A taky moc pyšní, že jejich knihy mohou vycházet právě u nás. Doufáme, že na příštím Světě knihy budeme moct přivítat další nadějné mladé autory, kteří svými knížkami potěší nás i vás. Naprosto totiž souhlasíme s letošním mottem veletrhu „Žijeme pro knihy a je to sladké poslání ve světě upadajícím a zmítaném nepořádkem” (Umberto Eco) a chceme se zasadit o to, aby nám všem tohle „sladké poslání“ vnášelo do života co nejvíc radosti. 

Tak na viděnou na příštím Světě knihy!