Fantasy světy Natalji Ščerby


Příběhy spisovatelky Natalji Ščerby těší naše čtenáře už od roku 2016, kdy u nás vyšel první díl middle grade série Časodějové. Od té doby se naše sbírka rozrostla o další dvě série a minulý týden jsme vydali autorčinu nejnovější knihu Finista - Dům snů. Pokud jste od téhle spisovatelky s neskutečnou představivostí ještě nic nečetli, doporučujeme vám rychle to napravit. A čím začít? Podívejte se na náš článek a nechte se inspirovat – výběr je opravdu velký.

Časodějové – série Časodějové už je v podstatě klasika. O její popularitě svědčí statisíce prodaných výtisků po celém světě i hodnocení čtenářů na Goodreads – „nejslabší“ díl obdržel hodnocení 4,22. Ve čtenářských recenzích se často opakuje přirovnání k Harrymu Potterovi, takže pokud patříte k fanouškům nejpopulárnější kouzelnické série na světě, měli byste dát šanci i Časodějům. A dobrá zpráva, pokud si sérii o kouzelnících, kteří umí čarovat s časem, zamilujete – předloni vyšla bonusová Časodějná kniha, ve které se do světa Eflary můžete vrátit. 

Čarodol – na rozdíl od Časodějů, kteří se řadí mezi middle grade čtení a cílí na čtenáře 11+, Čarodol už mnohem víc spadá do kategorie young adult literatury. Tahle série je o dost kratší (má tři díly, zatímco Časodějové šest), ale i během těch si užijete neskutečnou porci dobrodružství, mýtů, nebezpečí i tajemství. Romantické prostředí divokých Karpat vytváří nádherné kulisy a jejich tajemná atmosféra vás očaruje stejně jako kouzelný svět mágů a vědem i magická Anglie, do které se v téhle sérii také podíváte. 

Lunasterové – třetí série, kterou u nás vydáváme, se z hlediska cílové skupiny zaměřuje někam mezi Časoděje a Čarodol – doporučený věk pro čtenáře je tu 12+. Můžete se tedy těšit nejen na další propracovaný fantasy svět, tentokrát zahrnující znepřátelené skupiny Asterů a Lunojasných, ale i na jemnou romantiku, první lásky a problémy dospívajících hrdinů. Závěrečný díl Lunasterů chystáme na srpen, takže pak bude série konečně kompletní a vy se dozvíte, jak dopadne dobrodružství Tima, Alexe a Celestiny. 

Finista – a protože Natalja nerada zahálí, ještě dřív, než jsme stihli vydat poslední díl Lunasterů, dokončila úvodní knihu nové série. Naštěstí, protože takhle nemusíme netrpělivě čekat na další příběh z magického světa s unikátní atmosférou, propracovanou historií a hrdiny, kterým budeme napjatě držet palce až do posledního dílu, i kdyby jich bylo sto. A o čem Finista je? Obrázek prý řekne víc než tisíc slov, a co teprve takové video – to už mluví úplně za všechno. Podívejte se tedy na trailer k téhle nové sérii a zjistěte sami, jestli dostanete chuť si ji přečíst. Na nás to rozhodně zabralo.