Co vyjde v létě | nakladatelství

Co vyjde v létě

Aktuality Knižní novinky

Už se nemůžete dočkat edičního plánu na druhou část roku? My taky! Jelikož ale jeho příprava ještě chvilku zabere, rozhodli jsme se dát vám zatím malou ochutnávku a představit alespoň některé z knih, které vyjdou v nejbližších týdnech. Tady je máte:

Časodějná kniha (Natalja Ščerba) – fanouškům série Časodějové netřeba představovat ani autorku, ani knihu. Jakmile Natalja Ščerba zveřejnila, že vydá ke své bestsellerové sérii bonusovou knihu, byli jsme doslova zavalení dotazy, kdy vyjde u nás. Odpověď tedy zní: 12. srpna. Těšit se můžete na skutečně detailní pohled do fascinujícího světa časodějů, od architektury přes dávné legendy až po perličky o vašich oblíbených postavách.

Hvězdy fotbalového hřiště – Lewandowski (Harry Coninx) – i když Polsko vypadlo na letošním Euru už v základní skupině, Robert Lewandowski pořád patří mezi TOP 10 hráčů světa. Věděli jste třeba, že se mu povedlo v jednom utkání překonat čtyři světové rekordy? Nebo že byl v 17 letech bez klubu a myslel si, že je s jeho kariérou konec? To a mnohem víc se fanoušci tohoto úžasného hráče dozví v knize Harryho Coninxe. Kniha je určená pro čtenáře od 7 let.

Neskutečně trapný život Lottie Brooksové (Katie Kirby) – na mladší čtenáře (v tomto případě 10+) cílí i autorka Katie Kirby. Její „zábavný deník ze života jedné potrhlé holky“ ukazuje nástrahy dospívání s nadhledem, humorem a optimismem. Možná máte někdy pocit, že váš život nestojí za nic – zvlášť když vám táhne na dvanáct, nemáte senza kamarády, dost velký hrudník na podprsenku ani úžasnou vlnitou hřívu –, ale vždycky může být hůř. Těšte se na ztřeštěné příhody, trapasy a zábavu, které si s Lottie užijete.

Hypotéza lásky (Laura Steven) – o trapasech a nejistotě toho dost ví i sedmnáctiletá Caro. Je sice neskutečně chytrá a stipendium na univerzitu má už teď v kapse, ale když jde o známosti – na to je veškerá věda krátká. Nebo snad ne? Když Caro zjistí, že existují pilulky, po kterých vám nikdo neodolá, rozhodne se je vyzkoušet. To, co se stane, předčí veškerá její očekávání – a také ji přiměje přemýšlet o tom, co vlastně doopravdy chce.

Medvědí tlama (Liz Hyderová) – to Medvědí tlama je úplně jiné počtení, a možná právě proto za ni autorka posbírala řadu prestižních nominací a ocenění. Nečekejte zábavu, starosti středoškoláků ani problémy s milostným životem. Tahle knížka je drsná, temná a řeší hluboké existenční problémy. Předem upozorňujeme, že styl vyprávění vám nemusí sednout hned od začátku, ale pokud už máte dost jednoduchých příběhů s klišé zápletkami a chcete se na poli YA literatury pustit do něčeho skutečně originálního, je tohle kniha pro vás. Víc vám napoví hodnocení knihy na Goodreads.

Na konec srpna jsme si pro vás jako vždy připravili i vzdělávací publikace, letos třeba Novou fyziku v kostce pro SŠ, Angličtinu pro Čechy – EASY ENGLISH nebo Toulky po Evropě. A v září se pak můžete těšit na dva dlouho očekávané tituly – další knihu od Lin Riny (Limea) a grandiózní finále nejen Zjizveného krále, ale kompletního spletence příběhů z Grishaverse (Vláda vlků). Takže si poznamenejte datum 23. září a hurá do knihkupectví. (P. S. Už 5. srpna vychází v reedici poslední díl Griši – Zkáza a naděje, takže perfektní timing na letní rereading).