6 důvodů, proč si přečíst Touhu

Aktuality Knižní novinky

TikTok senzace, „nové Stmívání“, Amazon young adult kniha roku 2020 – to a mnohem víc je Touha, první díl šestidílné fantasy série od americké autorky Tracy Wolff. Nestačí vám předchozí důvody k tomu, abyste po knize sáhli? Pak vám tady předkládáme dalších šest. Jestli vás nepřesvědčí ani tyhle, tak už asi nic.

  1. Guilty pleasure ve své nejčistší podobě. Tahle kniha není dokonalá, ale ani si na takovou nehraje. Zato je extrémně návyková a při jejím čtení se budete bavit. Možná si ji nezapíšete do seznamu četby k maturitě, ale určitě se k ní vrátíte o dost častěji než k Malostranským povídkám 😉. 

  2. Paranormální romance. Kdo by chtěl číst o normální romantice, když si může užít paranormální romanci? No řekněte sami – je víc vzrušující, když se o vás pere David s Frantou z vedlejšího paneláku, nebo když si kvůli vám vjede do vlasů drak s upírem? 

  3. Extrémně čtivé. Jak už jsme zmínili, celá tahle série je extrémně čtivá. Aby taky ne – Tracy Wolff se dřív živila jako učitelka angličtiny, takže pro práci s jazykem má cit. A taky má smysl pro humor, který není zbytečně vulgární, ale ani překombinovaně intelektuálský. Zkrátka tak akorát na perfektní večerní/víkendové/prázdninové čtení. 

  4. Dark academia prostředí. Fenomén „dark academia“ se už dvě dekády drží na výsluní a zdá se, že po úspěchu seriálu Wednesday rozhodně ze slávy nehodlá ustoupit. Tak proč si ho neužít v další fantasy sérii a nevydat se s hlavní hrdinkou tentokrát na temnou a mrazivou Aljašku? 

  5. Postavy k zamilování. Co se stane, když se na jedné škole sejde upír, drak, vlkodlak, čarodějka a normální smrtelnice? Zní to jako začátek nějakého vtipu? A taky to poměrně vtipné je – tedy pokud jste upír, drak, vlkodlak nebo čarodějka. Pokud jste smrtelnice, na kterou má půlka z výše jmenovaných spadeno, už se tak nebavíte. Ale pokud jste čtenář… no, pak se bavíte báječně. 

  6. Hrdinka s názorem. Grace možná není žádná Xena, ale není ani puťka, která by si nechala všechno líbit a jen čekala, jak se situace vyvine, a jestli ji její milý upír políbí, nebo zakousne. Když ji někdo naštve, bez obav mu to vpálí – i kdyby dotyčný měl schopnost plivat oheň nebo ji zlikvidovat pouhým pohybem malíčku. A Graceiny vnitřní monology? Tak to je kapitola sama pro sebe. Takhle jsme se v hlavě žádné postavy už dlouho nepobavili. 

Těžko říct, co jsme si na Touze užili nejvíc. Jestli názvy kapitol (třeba Pokud nežijete na hraně, zabíráte moc místa; Přistání znamená prostě se vrhnout na zem a doufat, že se trefíte; Nejlepší prevencí podchlazení je držet si nepřátele blízko u těla; Nějak nám přituhuje, a nejen proto, že je dvacet pod nulou), miláčka Jaxona, sestřenku Macy, slovní výměny hlavních hrdinů, perfektní prostředí, rychlost a lehkost četby nebo něco ještě úplně jiného. Jisté ale je, že nás tahle knížka neskutečně bavila. A proto moc doufáme, že bude bavit i vás. Takže, užijte si čtení a… zakousněte se 😉.