Nicole Böhmová


Nicole Böhmová se narodila v roce 1974 v německém Germersheimu. Ve 20 letech odjela do Phoenixu v Arizoně, kde navštěvovala kurzy kreslení a herectví na Glendale Community College. Následovalo studium na American Musical and Dramatic Academy v New Yorku, kde prohloubila své herecké dovednosti. Dnes využívá poznatky, které se naučila, k rozvoji svých postav. V Americe žila celkem tři roky a procestovala různá města v USA a Kanadě, která jí nyní slouží jako dějiště příběhů. Po několika menších angažmá se vrátila do Německa, kde pracuje jako asistentka v právním oddělení. Dlouhá léta fotografovala na částečný úvazek pro fotografickou agenturu se zaměřením na zvířata a prodávala své fotografie do knih nebo časopisů. Žije se svým manželem a koněm Bashirem ve městě Speyer.

Související akce a aktuality:

O Posledním tanci

O Posledním tanci
Ve čtvrtek se na pultech knihkupectví objeví Poslední tanec, druhý díl volné trilogie One Last … od německé autorky Nicole Böhmové. Dobré new adult romantiky není nikdy dost, a dobré new adult romantiky z uměleckého prostředí už vůbec ne. I proto se na návrat do New York Music & Stage Academy tak těšíme.

6 důvodů, proč si přečíst Poslední song

6 důvodů, proč si přečíst Poslední song
Když jsme poprvé četli Poslední song, hned nám bylo jasné, že jeho autorku Nicole Böhm musíme získat do naší „stáje“. I když vydáváme spoustu young adult romantiky – namátkou za poslední rok Někdo jako ty, Polibky a croissanty, Dotkni se hvězd nebo třeba Lásku nespočítáš –, v rámci new adult romantických titulů, a zejména těch s potenciálem sérií, už tak velký výběr nemáme. Ptáte se, proč nás z těch desítek až stovek přečtených a posuzovaných knih tak zaujal právě první díl volné série „One Last…“? Tady je hned šest důvodů.