6 důvodů, proč si přečíst Poslední song

Aktuality Knižní novinky

Když jsme poprvé četli Poslední song, hned nám bylo jasné, že jeho autorku Nicole Böhm musíme získat do naší „stáje“. I když vydáváme spoustu young adult romantiky – namátkou za poslední rok Někdo jako ty, Polibky a croissanty, Dotkni se hvězd nebo třeba Lásku nespočítáš –, v rámci new adult romantických titulů, a zejména těch s potenciálem sérií, už tak velký výběr nemáme. Ptáte se, proč nás z těch desítek až stovek přečtených a posuzovaných knih tak zaujal právě první díl volné série „One Last…“? Tady je hned šest důvodů.

  1. ​​​​​​Hudební prostředí – muzikanty a všechno, co se jejich světa týče, jsme si zamilovali už v Rytmus, já & Malychin. V Posledním songu vidíme i stinnou stránku slávy, ale zároveň obrovskou lásku k hudbě obou hlavních postav. Hudba je to, co je oba v těžkých chvílích staví na nohy. Mimochodem, hned na začátku knížky najdete playlist, který je za nás top, určitě si ho poslechněte. 
  2. New York – tohle město, které nikdy nespí, je snem nejen celé řady umělců, ale i cestovatelů – včetně několika členů naší redakce. Moc rádi si o New Yorku čteme, sbíráme inspiraci na zajímavá místa, která bychom mohli navštívit, a nasáváme atmosféru. Po přečtení téhle knížky máme chuť hodit redaktořinu za hlavu, sbalit si batůžek a vydat se do „Velkého jablka“ dobývat svět 😊. 
  3. Normální holka – Riley není žádná osudem předurčená hrdinka, jak to známe ze spousty YA fantasy, ale i z romantických knih. Je naprosto normální holka, která má talent. Je ho dost na to, aby byla schopná se jednou zpěvem živit, ale ne tolik, aby si z ní na konkurzech sedli na zadek. A tak musí Riley tvrdě makat. Jenže New York je neskutečně drahý, konkurence obrovská a čas se jí krátí. A jako každý normální člověk prožívá i ona svoje vzestupy a pády. 
  4. Sympatický kluk – i když je Julian slavný, udržel se nohama pevně na zemi. Bohužel totiž brzy zjistil, že sláva s sebou přináší i velkou řadu negativ – od neustálého tlaku na dokonalost přes pronásledování bulvárními médii až po lidi, kteří vás jenom využívají. A pokud je tím člověkem někdo, komu věříte a milujete ho, zanechá vám to na duši šrámy a těžko se znovu otvíráte světu. Ale když to neuděláte… možná ztratíte ještě víc. 
  5. Standalone (s pokračováním) – „volné série“ jsou oblíbené nejen u nakladatelů (když se první díl nechytne, není to konec světa, zároveň tu je potenciál pro další díly), ale i u čtenářů. Nemusíte čekat několik měsíců nebo i let, abyste zjistili, jak příběh dopadne. A pokud si prostředí vytvořené autorem zamilujete, můžete se do něj stále vracet – třeba v příbězích vedlejších postav. My se už nemůžeme dočkat, až si přečteme příběhy Gillian a hlavně Ethana! 
  6. Je to prostě milé – pokud chcete číst o milostných trablích dvacátníků a třicátníků, ale nesedí vám styl Mariany Zapaty (i to se může stát), nechcete číst o šílených traumatech nebo prostě hledáte něco jemného a milého, je tohle čtení přesně pro vás. O napětí ale přitom rozhodně nepřijdete. Hlavním hrdinům budete přát happy end ze všech sil a knihu neodložíte, dokud nezjistíte, jak to s nimi dopadlo. 

 
Tak co, přesvědčily vás naše důvody? Nebo jsme si mohli jejich vypisování ušetřit, protože vám jako argument stačila obálka a hodnocení na Goodreads? 😃 A kterou autorku new adult romantiky máte nejradši?