Záchranné čtení k vodě i na hory

Zprávy z redakce

Právě začaly prázdniny a jak všichni dobře víme, letní prázdniny jsou nejen časem volna, zmrzliny a spálených ramen, ale také celé řady dobrodružství. S tím, aby měla všechna dobrodružství šťastný konec, vám pomůžou i některé naše tituly.

Představte si třeba, že vyrazíte plachtit na moře a… ztroskotáte! Co máte v takové chvíli udělat? Jak zvýšíte své šance na záchranu? S tím vám poradí kniha Přežili jsme! – Přes palubu od Terry Lynn Johnsonové, odbornice na přežití v divoké přírodě. A abyste si udělali náskok před zimou, můžete si rovnou nastudovat i „mrazivý“ první díl Přežili jsme! – Lavina.

O tom, že dobrodružství se dá zažít kdekoli, klidně doma na dvorku, vás přesvědčí Kniha pro neohrožené dobrodruhy. Dozvíte se v ní spoustu zajímavých a praktických věcí a navíc se s její pomocí naučíte vázat uzly, rozeznávat jedlé houby, rozdělat oheň i bez sirek nebo si třeba postavit vor.

A kdybyste si při všech těch dobrodružstvích přivodili nějakou tu oděrku nebo někoho z vašich kamarádů chytl úpal, snadno si poradíte díky návodům z příručky První pomoc pro děti. Ta vám poradí nejen s tím, jak ošetřit lehká zranění, ale hlavně s tím, jak rozpoznat závažné stavy a adekvátně reagovat. Takové znalosti nejsou nikdy na škodu a navíc – po prázdninách s nimi můžete ohromovat ve škole spolužáky i učitele. Tak dobrodružství zdar!