Vánoční tipy redakce Fragmentu 3 | Albatros media

Vánoční tipy redakce Fragmentu 3

• Aktuality

Poslední várka tipů z naší redakce! Na závěr jsme si nechali i doporučení od našeho šéfredaktora :)

Pro naši redaktorku Katku se staly srdeční záležitostí dvě knížky ze série Případy pro W + W – Zločin slečnám nesluší a Čaj s kapkou jedu. Detektivky z pera mladé britské autorky připomínají příběhy světoznámé královny detektivek Agathy Christie. Vraždy a s nimi spojené zločiny zde objasňují dvě studentky, Daisy Wellsová a Hazel Wongová. Těmito knihami potěšíte všechny mladé milovníky detektivních příběhů. A navíc se v příštím roce můžou těšit na třetí díl. Kromě těchto knih doporučuje Katka pod stromeček také Magický expres, kterému u nás v redakci říkáme „Harry Potter na kolejích“. Tenhle dobrodružný příběh o internátní škole magických technologií, která cestuje po světě (protože je umístěná na palubě vlaku) si užijí kluci i dívky od 11 let.

„Pokud hledáte dárek pro kluka nebo holku, kteří mají rádi fantasy, sáhněte po titulu Kroniky Kavalonu – Hněv pegasů,“ doporučuje Romana. Tento příběh je také určen pro čtenáře od 11 let a ocení ho hlavně ti, kteří už pár fantasy knih přečetli a hledají něco nového, neokoukaného. Jak už to tak ve fantasy světech bývá, stojí proti sobě prastaré národy, které se mají či nemají v lásce. V tomto případě to jsou kentauři, pegasové, jednorožci, kelpie a lidé. Pokud čekáte, že jednorožci jsou tu hodná zvířátka, která umí vyčarovat duhu, budete se divit. V Kavalonu se specializují na prodej otroků a laskavost byste v jejich zkažených srdcích hledali jen těžko. V tomto příběhu není dobro a zlo černobílé, dobrodružství čeká na každé stránce a intriky, které postavy splétají, vás nutí číst dál a dál. A jelikož je Romana naše výtvarná redaktorka, nemohla nezmínit i grafickou stránku knihy. Jak trefně poznamenala: „Třešničkou na dortu je nádherná obálka, která tuto fantasy pecku dovádí k dokonalosti.“

 

A na konec jsme si nechali to nejlepší – knižní tipy od našeho šéfredaktora. Ten doporučuje hned tři tituly, ze kterých měl letos velikou radost. Baba Jaga je pro něj splněným snem připravit ruské lidové pohádky v novém překladu, navíc s nádhernými ilustracemi ruské ilustrátorky Olgy Zakis. Hvězdná obloha je neméně výtvarně a graficky vyvedená kniha pro všechny milovníky hvězd a fascinující noční oblohy. Dozvíte se v ní všechno, co potřebujete vědět o hvězdách a souhvězdích, naučíte se je na noční obloze hledat a přečtete si vzrušující příběhy a mýty, které se k nim váží. Lapka – poklad tří králů je pak půvabný komiks od finského autora Janne Kukkonena o malé loupežnici Lili a jejích dobrodružstvích. „Věřím, že každá z těchto knih vám udělá pod stromečkem velkou radost,“ říká Jakub a přeje všem čtenářům za kolektiv Fragmentu šťastnou ruku při výběru (nejen knižních) dárků a krásné a pohodové Vánoce.

Albatros Media newsletter

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.