Percy Jackson na Disney+

Aktuality Knižní novinky

Už jste někdy četli knížku, u které jste věkem dávno přesáhli cílovou skupinu, ale přesto jste se bavili jako u máločeho jiného? My tohle prožíváme s každou novou knížkou Ricka Riordana. Pokaždé si říkáme, že už jsme možná na tenhle typ literatury trochu staří a že příště už nám příběhy pubertálních polobohů nebudou připadat tak vtipné, ale pak se vždycky v metru smějeme na celý vagón a schováváme uslzený obličej za obálku.

Skvělá zpráva? U Percyho Jacksona, Rickovy první série, se teď můžeme schovávat za úplně nové (a naprosto úžasné) obálky. Americká ilustrátorka čínského původu Victo Ngai odvedla skutečně skvělou práci a dodala Percymu moderní, ale přitom nadčasový nádech. Celá naše redakce přitom doufá, že moderní a zároveň nadčasové bude i nové seriálové pojetí téhle bestsellerové série. 

První filmová verze příběhu Percyho Jacksona, vtipného a satirického amerického puberťáka, který zjistí, že je synem boha moří Poseidóna, vznikla už v roce 2010, pouhých pět let po vydání první knihy (Percy Jackson a zloděj blesku), ale byl to propadák. Možná i proto, že hlavní hrdiny, kterým je v prvním díle 12 let, hráli herci skoro o deset let starší. Studio Disney se drží předlohy mnohem věrněji, takže Percyho v nové verzi ztvární Walker Scobell, kterému bylo letos čtrnáct, stejně stará je i Leah Sava Jeffries, seriálová Annabeth. 

Premiéra seriálu Percy Jackson and the Olympians, natáčeného převážně ve Vancouveru v Britské Kolumbii, je naplánovaná na rok 2024, přičemž první série se bude skládat z osmi epizod. Každá série by měla být adaptací jedné knihy. Pokud tedy vše dobře dopadne, můžeme se těšit na šest sérií. Divíte se, proč šest, když se série Percy Jackson skládá z pěti knih? To platilo jen do letošního roku! Už za měsíc by totiž měl v USA vyjít šestý díl téhle epické série The Chalice of the Gods. A kdy se na něj můžete těšit u nás? Jen o měsíc později – v říjnu! 

Pokud chcete, aby vám čekání rychleji uteklo, můžete si dát rereading celé série. Že nemáte čas ani na to, abyste přelouskali první díl? Potom si přečtěte komiksovou verzi. Grafický román Percy Jackson – Zloděj blesku slupnete za odpoledne, a přitom ani v tomhle zpracování nepřijdete o humor, napětí a svěží dialogy, tak typické pro všechny Riordanovy série. A když už jsme u těch nových zpracování –moderní design dostane i další oblíbená série, Kronika Cartera Kanea. První díl, Rudá pyramida, jsme vydali loni na podzim, druhý vyjde teď v říjnu a třetí pro vás plánujeme na příští léto 😉.