Kronika Cartera Kanea - Rudá pyramida

1. díl


Rick Riordan

První díl trilogie inspirované starověkým Egyptem od autora Percyho Jacksona!

První díl trilogie inspirované starověkým Egyptem od autora Percyho Jacksona!

Myslíte si, že je nějaký med nechodit do školy, věčně létat po celém světě, vozit s sebou jenom to, co se vejde do jednoho kufříku, a nemít žádný pořádný domov?

Carter Kane si to opravdu nemyslí. Už šest let cestuje se svým otcem, věhlasným egyptologem, z místa na místo a vlastní sestru Sadie, která žije s prarodiči v Londýně, skoro nezná. Setkávají se jen dvakrát do roka – tentokrát během nudné návštěvy Britského muzea.

Jenže pozor – egyptští bohové se probouzejí a Cartera se Sadie čekají Vánoce, jaké dosud nezažili. Sourozenci Kaneovi zjistí děsivou pravdu o své rodině a tajemné egyptské bohy poznají z mnohem větší blízkosti, než by je kdy napadlo.

Více
399 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 408
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 20.10.2022
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,588 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor John Rocco
Číslo dílu 1
Původní název Kane chronicles - Red pyramid
Původní jazyk angličtina
Překladatel Dana Chodilová
EAN 9788025360439
Věk od 11
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Autor

Rick Riordan

Rick Riordan

Narodil se v texaském San Antoniu v USA. Řadu let učil angličtinu a dějepis na střední škole v Kalifornii. Příběhy z řecké mytologie vyprávěl synovi Haleymu, který jej požádal, zda by nevymyslel něco nového se stejnými postavami – a tak se zrodila pětidílná série s hlavním hrdinou Percym Jacksonem, za kterou autor získal řadu literárních ocenění. Další jeho série čerpají například z egyptské nebo severské mytologie. Riordanovy knihy už byly přeloženy do více než čtyřiceti jazyků.

Zobrazit profil autora