Fragment

Lepší pozdě nežli později aneb změny v edičním plánu

• Aktuality

Milí čtenáři, jak už jste určitě postřehli, některé plánované novinky bohužel nevyjdou v termínech, které jsme původně avizovali v našem edičním plánu.

Moc nás to mrzí, ale stejně jako řada jiných nakladatelství jsme i my byli nuceni přistoupit k tomuto nepříjemnému kroku. Dobrá zpráva ale je, že posun se týká jen tří z young adult a čtyř z middle grade titulů.

A abychom vás dlouho nenapínali, tady je seznam odložených knih: z YA sekce je to čtvrtý díl série Hraju, abych žil (Inferno), třetí díl fantasy Kroniky Deštné divočiny (Dračí město) a vítězný titul soutěže Hvězda inkoustu (Futurum). Inferno vyjde v červenci, Dračí město v srpnu a na Futurum se můžete těšit v září.

V žánru middle grade se posun týká knih Kroniky Kavalonu – Kletba oceánu, Alea dívka moře – Poselství deště, Agentura Pendergast – Kníže temnot (všechny tři vyjdou v srpnu) a dalšího dílu série Případy pro W+W: Záhada zamčeného kupé (vyjde v červenci). 

Ale aby tahle zpráva nebyla vyloženě negativní, rádi bychom vás upozornili na tituly, které naopak v termínu vyjdou a na které se můžete těšit už v nejbližších dnech. Všechny milovnice romantiky si můžou v dubnu spravit náladu u knihy Rytmus, já a Malychin od Mariany Zapaty. Mnohem větší nálož knih máme ale nachystanou pro fanoušky fantasy: třeba Čtyři mrtvé královny, Temné nadání – Zářící ruiny nebo Království lotosu – Rudá křídla. A ujít byste si rozhodně neměli nechat Jeden rok bez tebe, jeden z nejnadějnějších debutů, které se nám v poslední době dostaly do rukou. V květnu vás pak příjemně rozptýlí Starosti z radosti, Město zrady, Dvě temné vládkyně a Everless – Panství zášti a lásky. A to je rozhodně důvod k tomu se na další měsíce alespoň trochu těšit 😊

Albatros Media newsletter

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.