Křest Souboje princů a vyhlášení 8. ročníku Hvězdy inkoustu

Aktuality Zprávy z redakce

Na letošním ročníku Světa knihy nás jako vždy čekala milá povinnost – pokřtít vítězný rukopis loňského roku.

Tím byl Souboj princů, který autorka Kristýna Dostálová za pomoci našeho redaktora Vojty Záleského dovedla k dokonalosti – včetně toho, že ke knize nahrála ve spolupráci s brněnskou kapelou Tempus píseň (Spotify, YouTube). Pokud vás baví žánr royal fantasy a rádi dáváte šanci českým autorům, určitě byste tuhle knihu s perfektní obálkou Lukáše Vašuta neměli v regálech knihkupectví přehlédnout. 

K dalším našim milým povinnostem v rámci tradiční HumbookStage patřilo vyhlášení letošního vítěze, respektive vítězky. Tou se stala Blanka Luxová s rukopisem Je to jenom sranda. Ještě jednou moc gratulujeme! Na druhém místě se mezi „Příběhy ze střední školy“ umístil příběh Promluv si s Henrym od Anny Sopkové a třetí pozici v silné konkurenci obsadila Jolana Mathesová s románem Ten divnej a jiná.  

Ti čtenáři a vášniví „psavci“ , kteří byli přímo na místě, už zároveň vědí, jaké téma jsme vyhlásili na příští rok, a mají tak pro své psaní tři dny náskok 😊. I ti, kteří na téma teprve netrpělivě čekají, ale budou mít víc než dost času řádně promyslet a sepsat svůj příběh z prostředí „dark academia“. Bližší informace včetně termínů a dalších pokynů najdete na našem webu v nejbližších dnech. 

Navíc pro vás právě chystáme rozhovor s Kristýnou Dostálovou, ve kterém se s vámi podělí o svoje dojmy nejen ze křtu Souboje princů, ale i z přípravných fází rukopisu (a že rozhodně nebyla jen jedna), ze spolupráce se svým „přísným“ redaktorem Vojtou nebo z nahrávání písně ke knize. A jak jsme slíbili, tady je odkaz na zmiňovanou píseň. Pokud se vám bude líbit, můžete kapele Tempus přispět na platformě Donio na vydání nového alba a zároveň si přitom pořídit nejen CD a merch kapely, ale třeba i ručně vyráběné doplňky a šperky ve středověkém stylu, které se vám budou hodit na cosplay pro příští HumbookFest 😉.