Hrdinská výprava dvou polobohů

Aktuality Knižní novinky

Rick Riordan je stálice na poli middle grade dobrodružných příběhů a my se na každou jeho knížku těšíme jako malé děti. A taky si tak při jejich čtení připadáme – přece jen řehtat se v hromadné dopravě na plné kolo moc dospělácky nepůsobí. Ale zkuste se udržet, když vám každá druhá hláška žene do očí slzy smíchu. Slunce a hvězda se z klasických Rickových knih trochu vymyká, ale její četbu jsme si užili úplně stejně.

Je znát, že do klasického rukopisu Ricka Riordana tady vstoupila trochu serióznější nota, a to v podobě spoluautorstva, kterým je Mark Oshiro. Čtenáři si i tak užijí dost ironických a vtipných hlášek hlavních hrdinů, ale mnohem víc prostoru je tu věnováno vážnějším tématům, jako je hledání sebe sama v těžkém období dospívání, ztráta blízké osoby nebo coming out mezi přáteli. A o co ve Slunci a hvězdě vlastně jde? Tady máte anotaci. 

Nico di Angelo jako Hádův syn zažil víc hrůz než kdokoli jiný. Ale i jeho dny prosvětlil paprsek slunce v podobě milovaného Willa Solace, Apollónova syna. Spolu dokážou překonat jakoukoli překážku. Poslední dobou ale Nika volá hlas z Tartaru. Zdá se, že patří napravenému Titánovi, kterého Percy s Annabeth museli opustit během úniku z Hádovy říše. Nico se mu hodlá vydat na pomoc a Will trvá na tom, že ho doprovodí. Přežije ale bytost světla v nejtemnější části podsvětí? A čeho se tam Nico bude muset vzdát? 

Tahle hrdinská výprava dvou polobohů vás vrátí do světa Percyho Jacksona, který si mimochodem můžete od loňského prosince užívat i v seriálové podobě na Disney+. A co si budeme povídat, tahle verze je o dost povedenější než ta z roku 2010. Milujete Rickovy příběhy bohů, polobohů a myriád dalších mytických bytostí zasazených do současnosti? V tom případě máte o čtivo vystaráno až do důchodu. 

V češtině už vyšly kompletní série: 

V předloňském roce se navíc „do party“ přidala i Dcera hlubin, která vyhrála čtenářskou anketu Goodreads Choice Awards v kategorii Best Middle Grade & Children's, a loni jsme vydali bonusovou knihu Percy Jackson a egyptští mágové, ve které zjistíte, jak proběhlo první setkání Percyho Jacksona, Annabeth Chaseové a sourozenců Cartera a Sadie Kaneových. 

Tak už na nic nečekejte a pusťte se do čtení! 🏹⚔📚