Rick Riordan


Narodil se v texaském San Antoniu v USA. Řadu let učil angličtinu a dějepis na střední škole v Kalifornii. Příběhy z řecké mytologie vyprávěl synovi Haleymu, který jej požádal, zda by nevymyslel něco nového se stejnými postavami – a tak se zrodila pětidílná série s hlavním hrdinou Percym Jacksonem, za kterou autor získal řadu literárních ocenění. Další jeho série čerpají například z egyptské nebo severské mytologie. Riordanovy knihy už byly přeloženy do více než čtyřiceti jazyků.

Související akce a aktuality:

Báječný Rick Riordan

Báječný Rick Riordan
Texaský spisovatel Rick Riordan je jedním z našich nejoblíbenějších autorů dobrodružných middle grade příběhů. Nikdo nedokáže spojit prvky antické mytologie s humorem amerických puberťáků tak jako on. Akce, přátelství, humor, nadsázka, dobrodružství – to všechno jsou věci, kterých v jeho knihách najdete vrchovatě. Platí to i o novince ze světa Percyho Jacksona – Příručce pro polobohy.

Hrdinská výprava dvou polobohů

Hrdinská výprava dvou polobohů
Rick Riordan je stálice na poli middle grade dobrodružných příběhů a my se na každou jeho knížku těšíme jako malé děti. A taky si tak při jejich čtení připadáme – přece jen řehtat se v hromadné dopravě na plné kolo moc dospělácky nepůsobí. Ale zkuste se udržet, když vám každá druhá hláška žene do očí slzy smíchu. Slunce a hvězda se z klasických Rickových knih trochu vymyká, ale její četbu jsme si užili úplně stejně.

Percy Jackson na Disney+

Percy Jackson na Disney+
Už jste někdy četli knížku, u které jste věkem dávno přesáhli cílovou skupinu, ale přesto jste se bavili jako u máločeho jiného? My tohle prožíváme s každou novou knížkou Ricka Riordana. Pokaždé si říkáme, že už jsme možná na tenhle typ literatury trochu staří a že příště už nám příběhy pubertálních polobohů nebudou připadat tak vtipné, ale pak se vždycky v metru smějeme na celý vagón a schováváme uslzený obličej za obálku.