Hravý průvodce Českem


Prodlužující se dny a teplé víkendy lákají k výletům do přírody. Je nám jasné, že po dvou letech nejrůznějších lockdownů a uzávěr spousta z vás okamžitě zamíří za hranice, ale pro ty, kteří dávají přednost českým, moravským a slezským luhům a hájům, tu máme skvělého pomocníka – Hravého průvodce Českem.

V roce 2019 jsme vydali první vlaštovku této řady, Hravého průvodce Prahou. Ten měl obrovský úspěch nejen u čtenářů, ale i u odborné veřejnosti, když zvítězil v soutěži Zlatá stuha v kategorii Nejlepší ilustrace k populárně-naučné knize. To nám vlilo do žil novou energii, a tak jsme se společně s autorkou Ivou Petřinovou a ilustrátorem Vojtěchem Šedou pustili do práce znovu. A to s takovou vervou, že se nám nakonec nashromáždil materiál ne na jednu, ale hned na dvě knihy. Díky tomu se tak můžete příští jaro těšit na Hravého průvodce Českem II.

V první části téhle originálními ilustracemi a zajímavými fakty nabité publikace se dozvíte třeba, kde se nachází největší skalní město Evropy, kudy procházel praotec Čech, co nejspíš zapříčinilo ztrátu sluchu Bedřicha Smetany, jakou nejkrásnější věc najdete v Krásně nebo proč si trampové tak zamilovali Posázaví. Průvodce navíc obsahuje desítky pověstí, zábavných úkolů a také otázek pro bedlivé pozorovatele. Je tak skvělým společníkem zejména pro rodiče s dětmi, které se jinak mohou na výletech začít rychle nudit, ale nejen pro ně. Hravého průvodce Českem ocení každý, kdo se chce dozvědět něco nového o své zemi a nádherných místech, která nabízí.