Halloweenská třináctka | nakladatelství

Halloweenská třináctka

Aktuality Zprávy z redakce

Příští víkend bude čarovně speciální – kromě toho, že je v neděli Halloween, se taky posouvá čas. A co to znamená pro vás? Že si můžete o hodinu víc přispat… anebo o hodinu dýl číst. Kterou z těch variant zvolíte, je jen na vás. Pokud tu první, přejeme příjemné sny. A pokud tu druhou, máme tu pro vás (ne)šťastnou třináctku titulů, po kterých už možná tak snadno neusnete.

 

 • Noci běsů – dokážete si na Halloween představit lepší čtení než knihu, která se jmenuje Noci běsů? My tedy ne. Navíc když pochází z pera naší oblíbené Kateřiny Šardické. Pokud jste měli permanentní husí kůži už při čtení její prvotiny Zmizení Sáry Lindertové (mimochodem náš tip č. 7), určitě si nenechte ujít ani Katčinu druhou knihu.
 • Dokonalý přítel – zdá se vám, že název téhle knížky zavání spíš romantikou? Nenechte se zmást. Tohohle dokonalého přítele byste určitě nechtěli – pokud si ovšem nelibujete v tom, když je pro vás někdo schopný jít přes mrtvoly. U nás v redakci Henryho milujeme… ale žít s ním bychom rozhodně nechtěli.
 • Heartstream – do světa moderních technologií vás zanese i psychologický thriller Heartstream. Pokud máte rádi příběhy, kde se dějové linky postupně protnou v nečekaném finále, čtení téhle rudé krásky o posedlosti, slávě a zradě si zaručeně užijete.
 • Strážkyně brány – Dědictví – pokud vás na mlhavé podzimní večery láká spíš pořádná duchařina než thrillery s moderními technologiemi, vsaďte na Strážkyni brány. Tady si užijete lovce duchů, setkání se zemřelými i spoustu prastarých tajemství, která by raději měla zůstat uzavřená tam, kde jsou.
 • Kosti Mraza – o mrazivou atmosféru (a to nejen perfektním stylem psaní, ale i svým prostředím) se postará román Kosti Mraza. Pokud jste si oblíbili příběhy s prvky slovanské mytologie, které v posledních měsících v hojném počtu vycházejí nejen v našem nakladatelství, určitě si tuhle druhou knihu od talentované Alžběty Bílkové nenechte ujít.
 • Kdy? – chtěli byste znát datum svojí smrti? Nebo spíš – chtěli byste, aby ho znal někdo jiný? Maddie, hrdinka thrilleru Kdy?, touhle schopností disponuje. Už od malička vidí na čelech lidí čísla, které znamenají jediné – datum jejich smrti. Tuto svou schopnost vnímá jako prokletí, tím spíš, když se kvůli ní dostane do hledáčku policie jako hlavní podezřelá v sérii záhadných zmizení…
 • Zmizení Sáry Lindertové – Kateřina Šardická je jediná autorka, která má v naší třináctce dvojí zastoupení, ale pokud jste už četli Zmizení Sáry Lindertové, je vám jasné proč. A pokud jste ho zatím nečetli, je nejvyšší čas to změnit. Jen se předtím možná ještě párkrát povozte pražským metrem, protože až tuhle knížku dočtete, už vás do něj nikdo nedostane.
 • Dům, ve kterém… – i když je tahle série už trochu starší, patří k těm nejzajímavějším, jaké jsme kdy vydali. A to napříč všemi žánry a věkovými kategoriemi. Autorka Mariam Petrosjanová za ni získala celou řadu literárních ocenění. Vydejte se spolu s ní do Šedému domu, v jehož zdech se odehrávají tajuplné příběhy, které se nikde jinde stát nemůžou.
 • Valentýnské prokletí – tahle knížka tak trochu mate názvem, ale valentýnského je na ní jenom jedno – datum narození čtyř hlavních postav. To jim ale rozhodně nezaručuje život plný lásky a pohody, spíš naopak. Všichni hrdinové se totiž narodili se zvláštními schopnostmi, což se nelíbí temným silám. Dožijí se příštího Valentýna, nebo nepřežijí ani Halloween?
 • Alenka v říši zombií – Za zrcadlem – máti rádi retellingy klasických příběhů? A nevadí vám, když jsou trochu strašidelné a krvavé? Potom si určitě zamilujete Alenku v říši zombií. Tahle Alenka se na rozdíl od té původní musí naučit, jak bojovat s nemrtvými, aby pomstila svou rodinu, takže čekejte spoustu bojů a akce. A jelikož přitom bude muset spojit síly s vyhlášeným rebelem, můžete si těšit i na nějaké to jiskření. 
 • Kaziměsti – máte chuť na říši divů v trochu jiném provedení? Tu vám může nabídnout Martin Bečan se svými Kaziměsty. Když v neexistující uličce naskočíte na tramvaj číslo 0, která vás zavede do Nikam, je jasné, že to bude pořádně surrealistická jízda. Zvlášť, když se pak ocitnete na křižovatce Podivné, Podivnější a Nejpodivnější ulice. Zajímá vás, kam se dostanete dál? Pak si tuhle knihu pořiďte. Do konce října navíc s neodolatelnou slevou!
 • Génius – Hra – děj téhle knihy se točí kolem Hry, na kterou se sjelo dvě stě geniálních mozků z celého světa. Každý z nich má svoje důvody – a hlavně naši tři protagonisté: Rex, Tunde a Barevná vlčice. Podaří se jim získat to, co chtějí? Budou jim na to stačit síly i schopnosti? A co všechno je vlastně v sázce?
 • Sleduješ mě? – i náš poslední tip je moderní thriller, ve kterém hrají hlavní roli technologie. V tomto případě sociální sítě. Že se dají využít k nalezení nových přátel, ví každý. Můžete přes ně ale i vypátrat vraha své matky? Jess je přesvědčená, že ano. A až Stračího muže najde, pro jednoho z nich to neskončí dobře.