Grishaverse

Aktuality Zprávy z redakce

Seriál Shadow and Bone se stal jedním z hlavních hitů Netflixu tohoto jara a my z toho máme obrovskou radost. Neskutečně jsme se těšili na to, jak si tvůrci scénáře (ve spolupráci s Leigh Bardugo) poradí se skloubením dvou příběhů, které jsme až dosud znali odděleně. A povedlo se jim to na jedničku!

V souvislosti se seriálem se zvedla i nová vlna zájmu o knižní předlohu a s ní otázka – jak jdou vlastně jednotlivé knihy po sobě? Co mám číst první, abych si nevyspoileroval děj ostatních knih? Tady je tedy naše doporučení:

Jestli začnete Šesti vranami, nebo Grišou, přitom není zas až tak důležité. Zjizveného krále, tedy příběh Nikolaje Lantsova, si ale rozhodně nechte až na konec. Jeho finále – Vláda vlků – chystáme už na konec září, takže právě teď máte ideální příležitost pustit se do rereadingu celé série. A kdyby vám přece jen zbyl nějaký volný den, vyplňte ho přečtením Trnité řeči – krásně ilustrované bonusové knihy se šesti příběhy z Grishaverse.

A ještě jedna dobrá zpráva pro ty, kteří si oblíbili novou brožovanou verzi Griša trilogie – poslední díl série, Zkáza a naděje, vychází v revidované verzi s novou obálkou už 3. srpna. Tak příjemné čtení!