Enola v barvách

Aktuality Knižní novinky

Dobrodružství chytré, drzé a emancipované mladší sestry Sherlocka Holmese jsou barvitá vždycky, ale to, které u nás vyšlo 14. března, je ještě o stupeň barvitější – jedná se totiž o komiks. Tenhle uzavřený příběh vznikl speciálně pro komiksovou podobu, takže na Netflixu byste ho hledali marně. Dějově každopádně navazuje na první film a v ideálním případě byste si ho měli přečíst před zhlédnutím toho druhého. V podstatě si ale tuhle krátkou vsuvku do Londýna konce 19. století můžete dopřát kdykoli, když budete mít chuť podívat se, co Enola zase vyvádí 😊.

Graficky příběh připravili talentovaní výtvarníci Giorgia Spositová (kresby), Enrica Eren Angiolini  (barvy) a Haley Rose-Lyonová (lettering), a jak je jasné už z obálky, při kresbě charakterů i prostředí vycházeli z filmové předlohy. Stejně jako autorka textu Mickey Georgeová. Můžete si tedy být jistí, že i v komiksové podobě se bude Enola chovat přesně tak, jak jste zvyklí – a jak máte rádi. V tomhle příběhu navíc dostane znovu prostor jedna z našich oblíbených postav – mladý lord Tewkesbury – , takže pokud jste si ho oblíbili tak jako my, nenechte si grafický román Enola Holmesová – Mycroftova nebezpečná hra ujít.

A pokud vám to nebude stačit, vrhněte se i na „klasické“ knižní zpracování Enoliných příběhů. Už máme vydané tři díly (Případ pohřešovaného markýze, Případ růžového vějíře, Případ levoruké dámy), čtvrtý díl (Případ zlověstných kytic) vyjde na začátku května a pátý chystáme na podzim, takže tahle hromádka by vám alespoň na chvíli mohla zpříjemnit čekání na další filmové adaptace. A když už jsme u filmových verzí knižních předloh a jejich bonusových příběhů v podobě grafických románů, pokud vás po zhlédnutí druhé série Shadow & Bone přepadl ukrutný absťák, tak jako nás, zmírněte ho přečtením Démona z lesů. Tenhle božsky ilustrovaný příběh (díky, Dani Pendergast!) vás zavede do Temnyjova dětství a alespoň na chvíli vás vrátí zpátky do Grishaverse. A možná díky němu taky pochopíte, proč se z původně přátelského a důvěřivého chlapce s velkým talentem stal nejnebezpečnější muž v celé Ravce.

Jak jste na tom s komiksy a grafickými romány vy? Máte je rádi? A pokud ano, uvítali byste článek o tom, jaké novinky pro vás na tomhle poli letos chystáme? 😊