Co pro vás chystáme na jaro 2023

Aktuality Knižní novinky

Rok 2022 se pomalu chýlí ke konci, ale my se ještě na zimní spánek rozhodně nechystáme. Právě naopak. Přesně teď pro vás totiž nakupujeme, překládáme, opravujeme a sázíme ty největší jarní pecky. A co konkrétně nebude v našem edičáku chybět?

Jak už jsme naznačili v minulém článku, těšit se můžete na pokračování příběhu Poppy a Casteela, na další slow-burn romanci z pera Mariany Zapaty a taky na knižní verzi jednoho seriálového Netflix hitu. Jak napovídá název, ve Válce dvou královen, už čtvrtém dílu série Z krve a popela, vás bude čekat hodně akce… a to všeho druhu 😄. Na rozdíl od zapatovského Drahého Aarona, kde si – jako obvykle – musíte na fyzické sblížení chvíli počkat. A slibovaný netflixový hit? Nejde o nic menšího než Emily in Paris, příběh mladé Američanky, která v hlavním městě Francie možná kromě vysněného jobu najde i něco víc… Mimochodem, 21. prosince vychází už třetí řada tohohle seriálu, tak si ji nenechte ujít. 

Tím ale dobré zprávy rozhodně nekončí. Na jaře pro vás chystáme několik začátků nových fantasy sérií – třeba upíří pecku Crave, Litersum – Polibek múzy (knihu, která by se mohla líbit všem milovnicím Kronik prachu), první díl spin-offové série od Jennifer Armentroutové, Ve stínu popela, nebo Pod štítem magie, must-read pro všechny milovníky Kouzel rodu Thornů. Neochudíme vás ale ani o pokračování úspěšných sérií – kromě finále Ranhojičky to bude třeba Past na knihomolku, volné pokračování romance Rande s knihomolkou.  

Kromě výše zmíněných pecek se ale moc těšíme i na české novinky, třeba Souboj princů (vítězný rukopis loňské Hvězdy inkoustu na téma royal fantasy) nebo Léto mezi řádky, úžasnou LGBTQ+ romanci v ještě úžasnějším prostředí. Velká očekávání máme i od knihy Hra temné čarodějky – Bitva začíná. Autorka téhle dobrodružné fantasy, Natalia Matolinec, zvítězila v konkurenci více než 500 autorů z celého světa a díky tomu bude mít možnost strávit dva měsíce plné inspirace a psaní v naší republice v rámci projektu Praha – město literatury. Potkat se tu s ní můžete v září a říjnu příštího roku. A abychom tu nadvládu fantasy a romantiky trochu vyrovnali, koupili jsme taky jeden mysteriózní příběh, Temné a kruté lži. Náš výčet ale zakončíme opět fantasy titulem, tentokrát standalonem Falešné růže, který byste rozhodně neměli přehlédnout, zvlášť pokud si libujete v detektivních zápletkách. 

Jak se vám náš výčet nejzajímavějších novinek na příští jaro líbí? Udělali jsme vám radost? A na kterou knížku se těšíte nejvíc? Dejte nám vědět, jsme moc zvědaví.