HumbookFest – svátek knih pro čtenáře, autory i redaktory

Aktuality Zprávy z redakce

Většinu podzimních víkendů tráví členové naší redakce v klidu doma s čajem/kávou/svařákem a pěkným rukopisem k posouzení. Ti šťastnější občas i s knihou dle vlastního, nepracovního výběru. Jednu sobotu ale všichni rádi teplo a bezpečí svých domovů opustíme a vydáme se do světa – konkrétně na HumbookFest. Neexistuje totiž lepší způsob, jak si dobít redaktorské baterky.

Jak zaznělo na besedě Negativní recenze aneb z Databáze knih na terapii (kde jsme mimochodem měli hned tři autorky, nejen Bětku Bílkovou a Kristinu Hlaváčkovou jako účinkující, ale i Katku Šardickou jako moderátorku), práce autora je někdy hodně osamělá a zpětné vazby od čtenářů nebývá mnoho. O redaktorech to platí dvojnásob. Navíc na rozdíl od autorů, kterým se občas ozve někdo i s pochvalou, do redakce většinou dorazí jen stížnosti. Díky HumbookFestu si ale pokaždé znovu uvědomíme, že tahle práce má smysl, a účast na téhle boží akci – ať už v pozici „doplňovačů a radičů“ na stánku, happiness manažerů pro autory, nebo úplně normálních návštěvníků – nás nabije novou chutí shánět pro vás ty nejlepší autory a knihy. 

A i když se většina z nás cítí během HumbookFestu na roztrhání (rádi bychom totiž byli na všech zajímavých besedách, podpořili „svoje“ autory a popovídali si s nimi, vyzkoušeli si nějakou pěknou aktivitu na kreativní stagi a tak dále a tak dále), ve výsledku si mnohem víc energie doplníme, než kolik jí ztratíme. A tuhle energii pak vvložíme do titulů, na kterých právě pracujeme a na které se vy, čtenáři, můžete těšit během jara. Mimochodem, článek s našimi největšími jarními peckami pro vás chystáme na příští týden, takže ho určitě nepromeškejte. Abychom vás trochu navnadili, můžeme vám alespoň prozradit, že v nich bude další díl ze série Z krve a popela, nová romantická kniha od Mariany Zapaty nebo třeba knižní verze jedné oblíbené Netflix série

Ale zpátky k HumbookFestu. Tahle knižní akce zkrátka stojí za to, ať už jste autor, redaktor, překladatel, blogger, cosplayer, nebo zkrátka jen milovník young adult literatury. Přesvědčit se o tom můžete v následující fotogalerii. Tak zase za rok na shledanou v O2 Universu! 😊  

 

Pokud byste chtěli nějakou fotku přesdílet, hodit na svůj Insta apod., nezapomeňte označit @humbook a připsat jméno fotografa: Matěj Hošek.