7 zajímavostí k Murtaghovi

Aktuality Knižní novinky

7 zajímavostí k Murtaghovi Návrat do Alagaësie se neodvratně blíží, a proto jsme si pro fanoušky Christophera Paoliniho (ale nejen pro ně) připravili pár zajímavostí. A že jich k Murtaghovi, dílu číslo čtyři a půl v cyklu Odkaz Dračích jezdců, je!

  1. Murtagh začíná událostmi z knihy Poutník, čarodějnice a červ. Přečíst si Poutníka před Murtaghem je tedy vítané zpestření čtenářského zážitku, ale není to nutné pro pochopení Murtaghova děje. Kniha je totiž koncipovaná tak, aby čtenářům, kteří zapomněli nebo nečetli předchozí knihy, připomněla, co se v Alagaësii stalo, ale nemá tradiční prologovou rekapitulaci, jakou měly předchozí knihy. 

  2. Murtagh není dlouho očekávaná pátá kniha, kterou Christopher Paolini plánoval napsat. JE to však pátý plnohodnotný román odehrávající se v Alagaësii a přímo navazuje na témata a dějové linie Odkazu. Pokud se vám Odkaz Dračích jezdců líbil, je to více téhož (a možná i lepší). 

  3. Murtagh není spin-off. Není to převyprávění. A není to ani jednorázovka, která by nenavazovala na pozdější události. Je to přímé pokračování Odkazu Dračích jezdců a nezbytná součást toho, co s Alagaësií Christopher zamýšlí. Také některé otázky, které na konci Odkazu nechal nezodpovězené, jsou v Murtaghovi zodpovězeny. 

  4. Co se Christopherovi na návratu do Eragonova světa a k postavám líbilo nejvíc? Právě návrat do Eragonova světa a k postavám! Má je totiž opravdu rád. A jak sám říká –napsat prvních pár slov v první kapitole bylo jako vrátit se domů nebo si navléknout starou rukavici. A i když byl proces tvorby románu často krušný, byl to zároveň velmi příjemný a inspirativní proces. 

  5. V knize se vyskytuje kočkodlak, ale není to ten, kterého byste si možná představovali.  

  6. Murtagh obsahuje šest map v plné velikosti. Všechny nakreslil Christopher sám – a můžeme prozradit, že na konci knihy čeká ještě sedmé překvapení. 

  7. Když Christopher začal podrobně pracovat na románu ze světa Eragona, který zamýšlel napsat místo Murtagha, uvědomil si, že je třeba vysvětlit příliš mnoho souvislostí, aby vše, co se stalo od konce Odkazu, dávalo smysl. Bylo tedy třeba napsat novou meziknihu. A Murtagh byl na světě! 

Novinka od Christophera Paoliniho Murtagh vychází už 25. 4. a objednat si ho můžete třeba na webu Albatros Media.