Jaroslav Velc – V oblacích

Ilustrační tvorba a box art


Ondřej Neff

Jedinečná monografie malíře, který významně ovlivnil svět plastikového modelářství

Jaroslav Velc patří ke světové malířské špičce v oblasti leteckých obrazů a box artu – ilustrací na obaly plastikových modelů letadel. Jeho tvorbu znají celé generace leteckých modelářů, ale i čtenáři časopisu ABC. Obsáhlá monografie, kterou máte před sebou, prezentuje téměř kompletní Velcovu tvorbu. Nabízí však nejen to.

V rozhovoru se svým velkým obdivovatelem, publicistou a spisovatelem Ondřejem Neffem, malíř zavzpomíná na počátky své tvorby. Povypráví o své mnohaleté fascinaci letectvím, objasní, jaká jsou specifika malby strojů i to, jak se mu s jeho obrazy podařilo proniknout do světa. Prozradí také zajímavé detaily a perličky spojené s prací na jednotlivých obrazech.

Knihu doplňují zasvěcené doslovy Velcových kolegů – malíře Vlastimila Suchého a Zdeňka Šebesty, několikanásobného mistra České republiky v plastikovém modelářství.

Více
2 199 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 400
Datum vydání 06.10.2022
Formát 284x255 mm
Hmotnost 2,276 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Jaroslav Velc
EAN 9788025360101
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Autor

Ondřej Neff

Ondřej Neff

Ondřej Neff je nezávislý novinář. Vydává internetový deník Neviditelný pes a odborný deník věnovaný fotografování Digineff. V žánru fantastické literatury začínal na půdě Albatrosu trojdílným cyklem Pán modrého meče. Vydal celkem sedm povídkových sbírek a dvacet románů. Největšího ohlasu se dostalo románu Tma, který popisuje, co všechno by se stalo, kdyby přestala fungovat elektřina. Mládeži je určena jeho poslední trilogie Tajemství pěti světadílů. Má rád technickou sci-fi s kosmickými loděmi, roboty a mimozemšťany. Takový je i jeho román Barbora a Zlatý robot, určený čtenářům od deseti let.

Zobrazit profil autora