Tři informace ke knize Spát v moři hvězd

Aktuality Zprávy z redakce

Když jsme se dozvěděli, že Christopher Paolini píše po letech novou knihu, byli jsme nadšení. Když jsme zjistili, že půjde o sci-fi, trochu jsme se lekli. Jakmile jsme ale dostali do rukou finální verzi Spát v moři hvězd, bylo jasno – Christopher prostě umí, bez ohledu na žánr.

O tom, že se tenhle devítisetstránkový sci-fi epos (který u nás, stejně jako u většiny evropských nakladatelů, vyšel ve dvou dílech) opravdu povedl, svědčí i následující skutečnosti:

  • Bude film! Ta nejlepší zpráva hned na začátek – příběh Kiry Navárezové bude zfilmovaný. A jelikož se Christopher se svou sestrou Angelou bude podílet na přípravě scénáře a bude zároveň i výkonným producentem filmu, nemusíme se bát, že by byla filmové verze od té knižní vzdálená světelné roky 😊.
  • Ocenění obálky. Možná se říká nesuď knihu podle obálky, ale co si budeme povídat – obálka je první věcí, která nás na knížce naláká (nebo nás od ní odradí). A že se obálka ke Spát v moři hvězd opravdu povedla, není jen náš subjektivní dojem. Potvrdili nám to i čtenáři, díky kterým vyhrál tenhle cover první místo v anketě HumbookAwards 2021.
  • Audiokniha. Spousta příběhů vyjde na papíře, ale jen ty nejlepší si můžete užít i v audio podobě. U Spát v moři hvězd tuhle příležitost mít budete – a to už letos v říjnu. Takže pokud chcete nechat odpočinout oči a užít si tenhle příběh ušima, zapište si do diáře datum 7. 10. a těšte se na hlas Kajetána Písařovice, který vás provede celým Kiřiným příběhem.

A ještě jeden bonus pro skalní fanoušky. Pokud vás svět tohoto příběhu totálně pohltil a chtěli byste o něm vědět víc, navštivte tuto stránku. Najdete tu nejen základní info ke knize, ale i fan-arty, hudbu, merch, ale hlavně spoustu bonusových informací ke všem motivům a prvkům knihy, které by vás mohly zajímat – od biomedicínských technologií přes informace o planetách až po popis jednotlivých ras.