TOP 5 – THRILLERY | nakladatelství

TOP 5 – THRILLERY

Aktuality Zprávy z redakce

Thrillery nejsou zrovna žánr, který bychom vydávali často, ale přesto u nás v redakční knihovně pár pořádně napínavých kousků najdete. Máte tenhle typ příběhů rádi? Pak je následující seznam TOP 5 přesně pro vás.

Doslova „výbušný“ thriller je Časovaná bomba, kniha z pera oblíbené Joelle Charbonneau. Tu nejspíš znáte hlavně jako autorku Univerzity výjimečných. Jak jsme se ale přesvědčili už u románu Stačí jen chtít, ani contemporary thrillery nejsou této spisovatelce cizí. Jestli vás baví prostředí amerických středních škol, tenhle drsný příběh si určitě užijete.

Prvky thrilleru a mystery příběhu v sobě mísí román Kdy?, jehož hlavní hrdinka Maddie má zvláštní schopnost – ví, kdy kdo zemře. Vyrovnat se s takovou schopností je samo o sobě dost těžké. O to víc, když ji kvůli ní začne policie podezřívat hned z několika vražd. Dokáže ze sebe tohle podezření setřást? A zjistí, kdo v jejím okolí je skutečný vrah?

Děj thrilleru Nelítostná vás zavede přes Paříž a Berlín až do Prahy. Nečekejte ale žádné putování po historických památkách. Pátrání po uneseném otci zavede sedmnáctiletou Gwendolyn Bloomovou přímo do pražského podsvětí – mezi obchodníky se zbraněmi i s bílým masem. A že nepůjde o žádnou procházku růžovou zahradou, je víc než jasné. Tohle je spíš jízda ve stylu Mission: Impossible. Takže se připoutejte, připravte si popcorn a pusťte se do čtení. Bude to lepší akce než v kině!

Naše poslední dva tipy spojuje jedna věc – v obou knihách hrají zásadní roli sociální média. Být hvězdou reality show je snem mnoha dívek. Málokterá má ale stejný důvod jako Jess, hrdinka knihy Sleduješ mě?. Její matku před lety zavraždil sériový vrah známý jako Stračí muž a Jess teď touží po pomstě. A zdá se, že díky reality show Oko by se jí to mohlo konečně splnit.

Nejnovějším přírůstkem do naší thrillerové rodinky je Heartstream. V centru tohoto románu o posedlosti, slávě a zradě stojí stejnojmenná aplikace, která uživateli umožňuje sdílet svoje emoce. Ale ne jen pomocí obyčejného textu nebo fotek – tahle aplikace umožňuje vašim followerům, aby sdílené emoce opravdu cítili. Pro Amy je využití Heartstreamu svým způsobem terapie, když se musí smířit s nemocí a následnou smrtí své matky. Brzy ale pozná, že stejně jako většina jiných aplikací má i tahle svoji odvrácenou tvář.

Vybrali jste si z naší top pětky? Jestli ne, máme pro vás ještě jeden tip. Pokud máte rádi mrazivé thrillery s tematikou moderních technologií, nenechte si ujít novinku Dokonalý přítel, kterou vydáme na podzim. Tenhle strhující příběh ve stylu Černého zrcadla o umělé inteligenci a jejích možnostech si přímo říká o zfilmování a my doufáme, že se ho brzy dočkáme.