Top 5 – Romantika | nakladatelství

Top 5 – Romantika

Aktuality Zprávy z redakce

Nachystat si pro vás v květnu jiný žebříček než TOP 5 romancí by snad musel být hřích. Pokud jste na tom stejně jako my, pak nemáte chuť si pod rozkvetlou třešní číst sci-fi ani horory, ale pořádně zaláskovaný příběh nabitý emocemi, při kterém se občas zasmějete, občas si popláčete, ale rozhodně vás nenechá chladnými. Takže – tady je našich pět doporučení.

Naším nejoblíbenějším romantickým příběhem poslední doby jsou rozhodně Kroniky prachu. Tahle opravdu slooow-burn romantika je určená pro něžné duše, milovnice historie a pro čtenářky, které nepotřebují mít v knihách intimní scény ani silné výrazy. Pokud se k nim řadíte, je tohle náš tip číslo jedna. A pokud ne? Pak je to tip číslo dva až pět 😊.

Čtenářkám, které dávají přednost příběhům ze současnosti a nějaké to peprnější slovíčko jejich jemnocit rozhodně neurazí, doporučujeme knihu Rytmus, já & Malychin. Mariana Zapata patří k nejlepším autorkám romantických knih posledních několika let a její příběhy milují čtenářky po celém světě. My už jsme vydali tři a na tomhle čísle určitě neskončíme!

Pokud si potrpíte na opravdu propracované příběhy s přesahem, které se vás emociálně dotknou, pořiďte si Dopisy, které nikdo nečetl. Vyšly i jako audiokniha (která mimochodem zvítězila v kategorii audioknih v anketě Kniha roku 2020) a patří dlouhodobě k našim nejprodávanějším titulům. A také nejlepším. Hodnocení 92 % na Databázi knih mluví za vše.

Jestli nepotřebujete „vysokou“ literaturu, ale chcete si užít nenáročné čtení, které si rozložíte na všechny květnové víkendy, doporučujeme DIMILY trilogii. Jeden díl každý víkend plus bonusová kniha z pohledu hlavního mužského hrdiny by vám měly na měsíc lásky perfektně vystačit. A pokud tuhle trilogii znáte a milujete, určitě se podívejte na StoryMe, kde je k dispozici doplňková kapitola.

O zlomených srdcích (a nejen o nich) je příběh Léto, kdy jsme se potkali. Loni jsme udělali reedici s novou obálkou, ale praktický paperbackový formát zůstal, takže si tuhle knížku bez problémů můžete vzít do kabelky a vyrazit si ji přečíst někam do parku. Nebo si ji s sebou zabalit na letní tábor. Nebo na dovolenou u moře. Pak to bude naprosto tematické čtení.

Ani v tomhle seznamu TOP 5 nám to nedá, abychom nepřidali ještě jeden „srdcový tip“. Pokud letos plníte výzvu „Přečtu si knihu, kterou bych si na základě obálky nevybral“, dejte šanci romantice Láska je jen pro blázny. Jako jsem já. Ti, kdo to udělali, rozhodně nelitovali – ostatně můžete se sami přesvědčit na Databázi knih i na čtenářských fórech. Je to silný příběh, přitom vtipný, uvěřitelný, a hlavním postavám budete neskutečně fandit. Za tuhle knihu ručíme!

Už jste četli něco z naší TOP 5 romantiky? Nebo romantiku nečtete vůbec? Jaký příběh lásky je pro vás ten nej?