Šťastné Hladové hry!

Knižní novinky

Vítejte zpět ve světě Hunger Games! Jste připraveni poznat minulost Coriolanuse Snowa?

Celosvětově proslulá knižní série od Suzanne Collinsové, podle níž vzniklo několik velkofilmů s Jennifer Lawrence v hlavní roli, je zpátky! Dobrodružný dystopický svět Hunger Games ožívá v knize Balada o ptácích a hadech. Setkáte se v ní se známými i zcela novými postavami, především však půjde o tyranského prezidenta Coriolanuse Snowa – a výlet do jeho minulosti bude více než překvapivý.

„Balada o ptácích a hadech nabízí fascinující pohled na život Coriolanuse Snowa a kořeny jeho podlého chování.“ – The Associated Press

I podle řady dalších kladných ohlasů je jasné, že Suzanne Collinsová neztratila nic ze svých vypravěčských schopností a v napínavém ději vás vezme do nejtemnějších zákoutí lidské mysli. Začtěte se do největšího young adult hitu letošního podzimu!

Ukázka z knihy:

„Dívka z Dvanáctého kraje? Mohli mu snad uštědřit větší políček? Dvanáctý kraj, nejmenší ze všech, terč vtipů, se svými zakrslými dětmi s oteklými klouby, které vždycky zemřely během prvních pěti minut? A nejen to, ale… holka? Ne že by nějaká dívka nemohla vyhrát, ale podle Coriolana šlo v Hladových hrách především o hrubou sílu a dívky byly od přírody menší než chlapci, a tudíž znevýhodněné. Nikdy neměl ve zvláštní oblibě děkana Highbottoma, kterému mezi přáteli žertem přezdíval Casca Dám-si-práska Highbottom, ale nečekal takové veřejné ponížení. Že by se děkan doslechl o Snowově přezdívce? Nebo šlo jen o odraz toho, že Snowové upadají do bezvýznamnosti?

Cítil, jak mu hoří tváře, ale snažil se zachovat klid. Většina z ostatních studentů se zvedla a povídala si mezi sebou. Potřeboval se k nim připojit a předstírat, že přidělení splátkyně bez šance nic neznamená, ale nedokázal se pohnout. Dokázal jen otočit hlavu doprava, kde pořád seděl Sejanus. Coriolanus se nadechl, aby mu poblahopřál, ale zarazil se, když si všiml Sejanova sotva skrývaného zmučeného výrazu.“ – Suzanne Collinsová