Slavíme 30 let!

Aktuality Zprávy z redakce

Letošní podzim slavíme ve Fragmentu nádherné třicáté narozeniny. Od svého vzniku v roce 1991 potěšilo naše nakladatelství svými knihami tisíce čtenářů. A naše největší narozeninové přání je, abychom svou produkcí čtenáře těšili i dál – minimálně dalších třicet let.

Jelikož se za tři desetiletí existence Fragmentu změnilo nejen personální obsazení (takže tu dnes není nikdo, kdo by pamatoval úplné začátky nakladatelství), ale došlo i k několikerému stěhování a změně databází, nemůžeme vám nabídnout pohled do dávného zákulisí ani souhrnná čísla vydaných titulů.

Nijak zvlášť nám to ale nevadí. Většina z vás, našich současných čtenářů, v roce 1991 stejně ještě nebyla na světě a rozhodně bychom vás neradi nudili statistikami z knižní prehistorie 😊. Navíc se mnohem radši díváme do budoucnosti – třeba na nadcházející HumbookFest. Tahle YA knižní událost roku nám teď spolu s přípravou titulů na vánoční sezónu zabírá veškerý čas, takže jsme zatím neměli možnost naše kulatiny ani pořádně oslavit.

Rozhodně to ale napravíme a doufáme, že se k nám přidáte. Ať už virtuálně na sociálních sítích, živě na Humbooku nebo třeba jen symbolicky četbou některého z našich titulů. A pokud byste nám chtěli poslat nějakou tu online gratulaci, směle do toho. Inspirovat se můžete v blahopřáních, která nám poslali naši oblíbení autoři 🧡.

Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na spoustu dalších společně strávených let

Redakce Fragment