Prosincové bilancování

Aktuality Zprávy z redakce

Vánoce už jsou za námi, silvestr teprve před námi a my máme konečně čas se zastavit, vydechnout, přečíst si knížku s jiným logem než tím naším a taky si trochu zabilancovat. Jaký byl rok 2021? Pokud bychom to měli shrnout ve třech slovech, byla by to tato: náročný, ale skvělý!

Náročný hlavně proto, že i přes veškeré naše doufání a vroucí modlitby ke všem knižním bohům jsme kvůli covidu museli většinu roku pracovat z domova. A i když to ze začátku vypadalo skvěle (ušetříme spoustu času, můžeme si v pracovní době vyprat, kočka konečně nebude celé dny sama doma…), po pár měsících jsme zjistili, že je to zatraceně náročné. Aneb: čas neušetříme, protože nám splývá doba pracovní a nepracovní, prádlo nám v pračce dřív chytne plíseň, než si mezi korekturami vzpomeneme, že ho tam vůbec máme, a kočka by nás nejradši už po měsíci vypakovala zase zpátky do kanceláře, protože jí doma překážíme.  

Aby to ale nevypadalo, že si jenom stěžujeme – rok 2021 byl zároveň i úžasný. Oslavili jsme 30 let existence. Přivezli jsme na HumbookFest báječnou Lin Rinu a „dodali“ na něj i osm našich českých (a slovenských) autorů a autorek. Vydali jsme 181 novinek a udělali stejné množství dotisků a reedic. Vyšly nám tři nové audioknihy. Pomohli jsme na svět skoro dvěma desítkám knih debutujících českých autorů. Vybrali jsme další skvělou vítězku Hvězdy inkoustu. Přestěhovali se a načerpali v novém prostředí nové podněty. A do toho všeho jsme se zvládli nezbláznit. Zkrátka úspěšný rok :D. 

A co si přejeme do roku 2022? Aby vás naše knížky pořád tak těšily. Abychom dokázali nacházet nové příběhy, které vás pohltí a vyrazí vám dech. Aby naše tituly k literatuře přivedly nové čtenáře. Nejsou to skromná přání, ale my se maximálně vynasnažíme, aby se splnila. 

A co přejeme do nového roku vám? Aby vám knížky pořád přinášely tolik radosti, zábavy, vzrušení, poučení, napětí a emocí jako doteď! 

Krásný rok 2022!