O knize Udržitelně zamilovaná

Aktuality Knižní novinky

V dubnu jsme vydali knížku, která je podle nás skvělé prázdninové čtení, a tak bychom vám ji teď rádi připomněli. Jmenuje se Udržitelně zamilovaná a svoje hlavní dvě témata – eko-život a teen romantiku – naznačuje už v názvu. Nabízí toho ale mnohem víc, a proto jsme se rozhodli stručně shrnout alespoň pár základních témat, která na vás při čtení téhle milé letní jednohubky čekají.

  1. Láska – co by to bylo za letní příběh, kdyby v něm chyběla láska. Zoe má bohužel s láskou zatím spíš špatné zkušenosti, protože její první přítel na ní oceňoval něco, co by ona raději schovávala. Ne všichni kluci si ale vybírají přítelkyně podle velikosti předností, o čemž se má Zoe naštěstí brzy přesvědčit. 
  2. Mindráky – když máte pocit, že jste pro opačné pohlaví jen chodící podprsenka, je těžké nezačít své přednosti před světem ukrývat. A nezačít se před ním pak ukrývat celá. Ale co když vás tenhle mindrák brzdí v rozletu? Co kdybyste mohli dokázat velké věci… jen kdybyste si trochu věřili. I o tomhle tahle knížka je. 
  3. Přátelství – v některých věcech je přátelství stejné jako láska. Máte někoho rádi, věříte mu, stojíte spolu proti celému světu… a když vás zradí, zhroutí se vám svět. Občas bývají přátelství komplikovaná, zvlášť když je vaše nejlepší kamarádka o tolik jiná než vy. Dokáže takové přátelství přežít? A můžete si najít nové přátele i tam, kde byste to nečekali? 
  4. Rodina – rozvedení rodiče, upracovaná matka, otec, který toho sice hodně naslibuje, ale málokdy si opravdu najde čas. Bohužel téma, které je pro spoustu lidí nejen fikcí, ale i realitou běžného života. Zoe se rozhodla, že se tímhle už nebude trápit. Ale dá se to vůbec? Nebylo by lepší, kdyby naopak dala svému zklamání průchod? Ale změnilo by se tím něco? Naštěstí má skvělého bráchu a švagrovou, na které se může vždycky spolehnout a kteří ji podpoří, ať už se rozhodne jakkoli.  
  5. Ekologie – otevřít si vlastní bezobalový obchod s ekologickými produkty a veganským bistrem? Pro Zoeinu mámu splněný sen. A pro Zoe taky. I když pořád chodí do školy, dobře ví, co znamená tvrdá práce. Ale jelikož tahle práce je pro ni hlavně zábava a životní styl, neskutečně si ji užívá. Stejně jako jsme si my užili čtení téhle knížky. 

Pokud hledáte příjemnou romantiku k vodě nebo do (fair-trade) kavárničky v centru města, rozhodně Udržitelně zamilovanou vřele doporučujeme. Co vy a téma ekologie? Máte ho rádi zapracované v příbězích? A která kniha s tímhle tématem je podle vás nejlepší?