Nový čtenářský systém nakladatelství Fragment | Albatros media

Nový čtenářský systém nakladatelství Fragment

• Zprávy z redakce

Máte doma začínajícího čtenáře a chcete, aby ho čtení bavilo? Je důležité vybrat knížku, která bude odpovídat jeho čtenářským schopnostem. Příliš jednoduchá knížka ho nebude bavit a příliš složitá ho odradí. Jak na to?

Připravili jsme čtenářský systém, který usnadní orientaci v knižní nabídce právě pro začínající čtenáře. Oslovili jsme odborníky, kteří nám pomáhají upravit text tak, aby byl pro děti čtenářsky zvládnutelný. V těchto dnech vychází první knížky z každé edice. Ještě letos vyjdou další.

V rámci systému najdete 4 edice:

Čteme s obrázky

Jednoduché příběhy, v nichž jsou některá slova v textu nahrazena obrázky, jsou určené jak pro děti, které ještě neumí číst, tak pro začínající čtenáře. Dítě-nečtenář se může podílet na čtení, doplňuje slova za obrázky a současně se nenásilnou formou učí orientovat v textu.  

Čteme spolu

Knížky pro společné čtení dětí a rodičů, kdy se začínající čtenáři s dospělými ve čtení střídají. Text, který je menším písmem a je delší, je určený dospělým, kratší a jednodušší text větším písmem čtou děti.

Čteme sami a Čteme sami – genetická metoda 

Edice určená pro začínající čtenáře. Obsahuje jednoduché, srozumitelné příběhy doplněné velkým množstvím obrázků. Větší písmo a kratší věty usnadňují dětem první samostatné pokusy o čtení.

V nabídce najdete i variantu s velkými tiskacími písmeny pro děti, které se učí číst genetickou metodou.

Čteme s radostí

Edice je dalším stupínkem ke zdokonalování čtenářských dovedností. Je určená o trochu pokročilejším čtenářům, než je edice Čteme sami.

Albatros Media newsletter

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.