Novinky k filmové Baladě o ptácích a hadech

Aktuality

Když jsme se před třemi lety dozvěděli, že Suzanne Collinsová chystá prequel k Hunger Games, byli jsme štěstím bez sebe. A ačkoli jsme měli velká očekávání, Balada o ptácích a hadech je stoprocentně naplnila. A proto nás neskutečně nadchlo, když jsme se dozvěděli, že i tenhle příběh z Panemu se dočká své filmové verze, která by měla mít světovou premiéru už 17. listopadu 2023!

Ohlášené datum uvedení ale není jediná novinka, kterou pro vás máme. Náš agent, přes kterého jsme koupili práva na Baladu o ptácích a hadech, nám právě zaslal další várku informací k plánovanému obsazení – a o tu vás nemůžeme ochudit. Jak už jistě víte, ve dvou hlavních rolích se objeví Tom Blyth coby mladý Coriolanus Snow a Rachel Zegler v roli Lucy Gray. Rachel můžete znát třeba ze Spielbergovy verze West Side Story, Tom se zatím nejvíc proslavil svou rolí ve westernovém seriálu Billy the Kid (mimochodem – absolutně doporučujeme).

Ve vedlejších rolích se objeví zatím méně známí, ale rozhodně talentovaní herci. A je víc než jasné, že i je účinkování v téhle franšíze vystřelí pěkně vysoko. Tigris Snowovou, Coriolanovu sestřenici a přítelkyni, bude hrát americká modelka, herečka a aktivistka v oblasti LGBT+, Hunter Schafer, která byla za své aktivity časopisem Teen Vogue v roce 2017 zařazena na seznam „21 pod 21“. Mayfair Lippovou, jednu z hlavních záporných postav (umístila jméno Lucy Gray do osudí), si zahraje Lauren Marsden. Roli Jessupa, splátce z 12. kraje, získal Nick Benson. Splátkyni z 10. kraje, Arachné Craneovou, si zahraje Lilly Cooper. Dubana, splátce z kraje 7, ztvární Hiroki Berrecloth, a Korálu, splátkyni ze 4. kraje, si „střihne“ Mackenzie Lansing. Na další obsazení se můžete podívat tady.

A pokud se chcete naladit na atmosféru příběhu, studio Lionsgate vypustilo první trailer. Doufejme, že brzy už uvidíme první záběry z filmu, aby nám to čekání uteklo co nejrychleji. A do té doby doporučuje dát si rereading celé série – my plánujeme tak dva až tři 😊.