Naše knihy a Goodreads Choice Awards 2020

Aktuality Zprávy z redakce

Koncem roku byly vyhlášeny výsledky již dvanáctého ročníku Goodreads Choice Awards. Jde o prestižní ceny udělované nejlepším knihám, které vyšly v uplynulém roce, a hlasují o nich sami čtenáři z celého světa. A my máme obrovskou radost z toho, že hned tři z oceněných titulů vyšly (nebo vyjdou) pod značkou Fragment.

O tom, že Rick Riordan umí psát originální, napínavé a hlavně vtipné příběhy, jsme se přesvědčili už ve spoustě jeho knih. A je vidět, že tenhle neotřelý vypravěčský styl baví čtenáře pořád – i proto byl závěrečný díl série The Trials of Apollo: The Tower of Nero (u nás vyjde 18. 3. 2021 pod názvem Apollónův pád: Neronova pevnost) vybrán jako nejlepší Middle Grade & Children´s Book.

Další skvělou knihou, na kterou se můžete příští rok těšit, je From Blood and Ash, vítěz kategorie Romance. Téhle dark fantasy romantice dalo hlas přes sedmdesát tisíc čtenářů, a to už něco znamená. U nás by měla kniha vyjít 30. 9. 2021 (takže na Humbook) a my moc doufáme, že to nebude poslední kniha, kterou od talentované Jennifer L. Armentrout vydáme.

Vítěze kategorie Science Fiction, román Spát v moři hvězd, už jste si v češtině přečíst mohli – tedy alespoň jeho první část, která u nás vyšla v listopadu. Na druhou, závěrečnou část si musíte počkat do 25. 3. 2021, ale můžeme vám slíbit, že to čekání se rozhodně vyplatí. Christopher Paolini si dal s tímhle příběhem opravdu načas, ale udělal dobře – jak ostatně potvrzuje skoro čtyřicet šest tisíc čtenářů.

O tom, že „staří“ autoři (rozuměj – ti, kteří už se proslavili svými dřívějšími díly) rozhodně nepatří do starého železa, svědčí i to, že Suzanne Collins se se svou Baladou o ptácích a hadech (u nás vyšla v říjnu) dostala na druhé místo v kategorii Young Adult nebo že se do top dvacítky nejlepších middle grade knih probojoval i druhý díl nové série Chrise Colfera A Tale of Witchcraft (vydáme 20. 5. 2021 pod názvem Příběh čarodějnictví).

Pokud vás zajímají všechny úspěšné knihy za rok 2020, kompletní výsledky hlasování najdete na Goodreads.