Naše audioknihy

Aktuality Knižní novinky

Během dlouhých procházek při covidové pandemii jsme zjistili, že poslouchat ptáky, zpravodajské podcasty nebo popové písně uplynulých let nás baví jen chvíli. Co nás naopak nikdy neomrzí, je poslouchání audioknih. Při zkoumání naší sbírky jsme přišli na to, že pár hezkých kousků sice v nabídce máme, ale určitě by to mohlo být i lepší. A tak jsme se pustili do práce, a voilà – dnes vám můžeme nabídnout víc než třicet našich knih ve verzi pro uši, které vás zabaví nejen o prázdninách.

Nejočekávanější novinka, která do prodeje poputuje už za pár dnů, je Prohnilé město. První díl této duologie, Šest vran, v audiopodobě existuje od roku 2019, a teď si konečně budeme moct poslechnout příběh Kaze Brekkera a jeho party vyvrhelů až do konce. Skvělou práci na namluvení tohoto napínavého příběhů se střídajícími se vypravěči odvedlo hned osm známých herců – Tereza Dočkalová, Veronika Khek Kubařová, Matouš Ruml, Pavel Neškudla, Michal Isteník, Martin Finger, Viktor Dvořák a Hanuš Bor. S ohledem na to, že pro řadu čtenářů YA literatury už je CD přehrávač jen historický pojem, jsme se rozhodli druhý díl vydat jen ve formátu mp3. Doufáme, že nám to odpustíte a že to váš zážitek nijak neumenší. 

Další žhavou novinkou ze světa stvořeného Leigh Bardugo je Griša – Světlo a stíny, která právě slaví svůj první měsíc na trhu – a nutno podotknout, že velice úspěšný měsíc. Stejně jako Paoliniho sci-fi Spát v moři hvězd. Tenhle obsáhlý vesmírný příběh zabral hned čtyři cédéčka, takže pokud hledáte audioknihu, která vám vydrží na několik maratonů, cestu autem do Chorvatska nebo nekonečné návštěvy příbuzných, je to správná volba. Ostatně Paolini je mistr dlouhých příběhů, takže vzápětí můžete navázat jeho tetralogií Odkaz dračích jezdců (Eragon, Eldest, Brisingr, Inheritance), a máte vystaráno minimálně na půlku prázdnin 😊. 

Když už je řeč o dlouhých cestách – pokud byste při přejezdu na dovolenou potřebovali zabavit svoje děti nebo mladší sourozence, máme v nabídce i spoustu titulů pro ně. Ať už jde o přepracovanou klasiku (Babička, Robinson Crusoe, Gulliverovy cesty, Staré řecké báje a pověsti), audioknihy s přesahem (Jógátky, Logopedické písničky), nebo původní pohádky (Proč má Janička velrybu, Ducháčkovic rodina, Povídání o pejskovi a kočičce). Pro middle grade čtenáře/posluchače jsme pak nechali namluvit knihy Alea – dívka moře: Volání z hlubin, Časodějové, Percy Jackson – Zloděj blesku nebo Země příběhů – Kouzelné přání

Ale zpátky k audioknihám pro starší. Romantické duše uroní slzu při poslechu Dopisů, které nikdo nečetl, milovníci YA fantasy a dystopií ocení kompletní trilogii Hunger Games i její prequel Balada o ptácích a hadech, fanoušky českých autorů zamrazí při poslechu Zmizení Sáry Lindertové a ti, kteří nedají dopustit na Christophera Paoliniho (očividně nejzastoupenějšího autora v rámci našich audioknih), se rádi vrátí do světa Alagaësie v knize Poutník, čarodějnice a červ.  

A jak jste na tom s audioknihami vy? Posloucháte je, nebo jste skalní zastánci tištěných knih? Máte speciální příležitosti, při kterých rádi sáhnete právě po namluvené verzi? A který z našich příběhů vám ještě v audiopodobě chybí? Budeme rádi za všechny tipy. Krásné léto a příjemný poslech!