Kroniky Deštné divočiny konečně kompletní


Naše edice klasické fantasy Pendragon se rozrostla o dalšího člena. A je to skvělá zpráva pro všechny fanoušky série Kroniky Deštné divočiny od populární autorky Robin Hobb, protože tím zbrusu novým přírůstkem je poslední díl série s názvem Dračí krev.

První díl Kronik Deštné divočiny, Dračí strážce, jsme vydali na podzim 2018 a teď se tahle velkolepá fantasy plná draků, magie a nezapomenutelných dobrodružství dostala ke svému závěru. A vzhledem k tomu, že byl závěrečný díl v Goodreads Choice Awards nominovaný na nejlepší fantasy roku 2013, máte se rozhodně na co těšit. Tady je ochutnávka v podobě anotace. 

Draci se skupinou svých věrných strážců konečně objevili ztracené město Kelsingru. Kouzelní tvorové se mezitím naučili používat křídla a nyní rostou do královské vznešenosti. A mění se i jejich lidé. Jak se mystická pouta s draky prohlubují, Thymara, Tats, Rapskal, ba dokonce i Sedric, nejméně pravděpodobný ze všech strážců, započali svoji transformaci v překrásné Elderlingy, se spoustou jedinečných rysů, které vhodně doplňují a zrcadlí draky, jimž tito hrdinové slouží. Ale třebaže lidé usilovně prohledávají prázdné ulice a obrovité paláce Kelsingry, stále nemohou najít mytické stříbrné studny, které draci potřebují k upevnění svého zdraví a k přežití.  

Řady nepřátel se hrozivě rozrůstají, a tak jsou strážci nuceni podnikat „procházky pamětí“ – nořit se do nebezpečně návykových vzpomínek dávno zesnulých Elderlingů. A stěžejní roli přitom hraje čas. Neboť legendární Tintaglia, dlouho pokládaná za mrtvou, se nyní nečekaně vrátila, bohužel těžce zraněná po lítém boji s lidmi, kteří chtějí získat dračí krev a šupiny ke svému obohacení. Tintaglia s každým dnem slábne a může ji zachránit jedině ukryté stříbro. Pokud dračice zemře, zemřou s ní i pradávné vzpomínky, které v sobě nosí – a tato zničující ztráta nevyhnutelně povede k vyhynutí všech draků.  

Zkrátka a jednoduše, v posledním svazku téhle nadšeně přijímané fantasy série visí přežití draků na vlásku. Knihu jsme bohužel z ekonomických důvodů nemohli vydat v tištěné podobě, ale na e-shopu Palmknihy si ji můžete pořídit jako e-book (s úžasnou obálkou Filipa Štorcha) a zjistit, jak celé putování dopadne.