Křest knihy Slzy od smíchu

Zprávy z redakce

Vydávání knih od domácích autorů má jednu velkou výhodu – na rozdíl od těch zahraničních si totiž můžeme užít jejich křty. A věřte nám, že to stojí za to!

  Většina křtů se odehrává v knihkupectvích nebo knihovnách a podle míry důležitosti autora se na nich schází různý počet různě významných lidí. Samozřejmě, že si užíváme i tenhle typ akcí, ale ve skrytu duše máme stejně nejradši ty komornější, rodinné. A přesně na jeden takový křest jsme dostali pozvánku minulý měsíc.

Křtila se kniha Slzy od smíchu a věřte nám, že při poslouchání historek její autorky Aleny Blanářové jsme se občas těm veselým slzám neubránili. Zvlášť když nám vyprávěla, co na sebe v knize prozradila, ale nakonec raději vyškrtla – ale o tom třeba příště. Celá akce se nesla v přátelském a rodinném duchu (jak by taky ne, když většina pozvaných patřila do nejužšího okruhu autorky) a chybět samozřejmě nemohlo ani dobré víno, které k jižní Moravě patří jako pizza k Itálii, a úžasné dobroty, které autorka vlastnoručně přichystala. O jejím vtipu a nápaditosti myšlenkové vás pak nejlépe přesvědčí její prvotina, která je ideálním čtením (nejen) na léto.